DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

DREMA ma rekomendację Eumabois

Międzynarodowe Targi Poznańskie

Autor: dja
Źródło: Międzynarodowe Targi Poznańskie
Data: 2006-11-02


Poznańskie Targi Maszyn i Narzędzi do Obróbki Drewna - DREMA są już jednym tchem wymieniane razem z siedmioma najważniejszymi targami branży drzewnej na świecie – obok takich dotychczasowych potentatów jak Ligna w Hanowerze czy XylExpo w Mediolanie. Europejska Federacja Producentów Maszyn do Obróbki Drewna Eumabois postanowiła zaliczyć targi DREMA do listy rekomendowanych swoim członkom targów.

Eumabois zrzesza blisko tysiąc firm produkujących maszyny i akcesoria dla przemysłu drzewnego, których łączna produkcja w ubiegłym roku osiągnęła wartość ponad 5,4 mln Euro.

- Rekomendacja udzielona targom Drema przez stowarzyszenie Eumabois oznacza docenienie znaczenia polskiego sektora meblarskiego i obróbki drewna w skali światowej – tłumaczy Tomasz Kobierski, dyrektor Międzynarodowych Targów Maszyn i Narzędzi do Obróbki Drewna Drema. – Dzięki tej rekomendacji możemy spodziewać się znacznie większej liczby zagranicznych wystawców na następnej edycji targów Drema.

W ostatnich targach Drema – kwiecień br. – udział wzięło 520 firm, a targowa ekspozycję obejrzało ponad 21 tysięcy zwiedzających. Dzięki systemowi rejestracji wiadomo, że w większości byli to profesjonaliści reprezentujący przemysł drzewny i meblarski z Polski i całego świata. Na następne targi Drema, które odbędą się w dniach 24-27 kwietnia 2007, wystawcy już teraz zarezerwowali ponad 60 proc. powierzchni wystawienniczej.

Eumabois - Europejska Federacja Producentów Maszyn do Obróbki Drewna to międzynarodowe stowarzyszenie, którego celem jest wymiana doświadczeń oraz ochrona interesów producentów maszyn w krajach, w których działają jegoczłonkowie. Eumabois bierze aktywny udział w różnorodnych wydarzeniach branżowych m.in. targach.

Federacja udziela specjalnej rekomendacji dla branżowych targów. Rekomendację taką mogą uzyskać imprezy targowe, w których koszt uczestnictwa jest porównywalny ze średnią kosztów na targach europejskich. Lista targów, które mogą liczyć na merytoryczne i finansowe wsparcie federacji jest ustalana na podstawie opinii zbieranych wśród wystawców oraz odwiedzających targi gości.

Eumabois zajmuje się również problematyką wdrażania standardów i norm bezpieczeństwa w zakresie obróbki drewna.

 

DREMA ma rekomendację Eumabois (Zdjęcia: 3)

Drema 2006

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz