DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Drembo straciło kontrolę nad KPPD

KPPD

Autor: dja
Źródło: KPPD
Data: 2006-10-30


Drembo straciło kontrolę nad Koszalińskim Przedsiębiorstwem Przemysłu Drzewnego. Podczas rozprawy apelacyjnej Sąd orzekł, że nie może wykonywać prawa głosu w oparciu o swoje akcje. Decyzja jest prawomocna.

Zdaniem Sądu Drembo sp. z o.o. bezprawnie przekroczyło wcześniej próg 50% głosów w KPPD SA. Oficjalnie spółka założona przez menadżerów i pracowników koszalińskich tartaków posiada 49,99% akcji KPPD SA.

Do sądu Drembo zostało pozwane przez NFI Octava, który ma 6% kapitału KPPD. Drembo odwołało się od wyroku Sądu I instancji jednak podczas rozprawy apelacyjnej Sąd podtrzymał orzeczenie z grudnia ubiegłego roku.

Zarząd KPPD SA, spółki notowanej na CeTO, nie ma jeszcze pomysłu, jak wybrnąć z sytuacji. Jednak jeżeli nie podejmie żadnego działania, akcjonariusze mniejszościowi będą mogli przejąć władzę. Mogą m.in. zmienić radę nadzorczą, a ta zarząd.

Mniejszościowi akcjonariusze podsuwają rozwiązanie - chcą sprzedać posiadane akcje. Dla Drembo oznacza to jednak konieczność ogłoszenia wezwania na zakup akcji - po cenie rynkowej. Wiażą się z tym spore wydatki, na które spółki pracowniczej obecnie nie stać.

O szczegółach konfliktu pisaliśmy w artykule KPPD: Za miesiąc rozprawa apelacyjna Drembo.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz