DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Stanley ściska i rozpiera

STANLEY Sales and Marketing Poland

Autor: Stanley (inf.pr.)<br><font color=gray>opr. Jacek Rosada
Źródło: STANLEY Sales and Marketing Poland
Data: 2006-10-24


Nowe narzędzia Stanley dla osób, które układają panele podłogowe, konstruują meble lub chcą własnoręcznie wykonać ramę do obrazu.<

<center><b><font color=darkred>Ścisk taśmowy Stanley</font></b></center><center><b><font color=darkred>Ścisk taśmowy Stanley</font></b></center>

Firma Stanley wprowadza na polski rynek bogatą ofertę ścisków – praktycznych narzędzi ułatwiających pracę stolarzy, budowlańców, modelarzy, ramiarzy i majsterkowiczów. W grupie nowych produktów znajduje się uniwersalny ścisk szybki Stanley. Ten lekki i prosty w obsłudze ścisk jest zalecany do prac przy łączeniu i montowaniu elementów z różnych materiałów, zwłaszcza tam gdzie istotna jest szybkość wykonania. W porównaniu z oferowanymi na rynku narzędziami tego typu, jego ważną zaletą jest trzykrotnie szybszy przesuw szczęk ścisku oraz możliwość łączenia prowadnic. Dzięki ruchomym szczękom, idealnie dopasowującym się do ściskanego materiału, sklejanie przy użyciu nowego narzędzia Stanley’a jest nie tylko szybkie, ale również bardzo precyzyjne. Ścisk uniwersalny może być z powodzeniem stosowany zarówno podczas remontu zniszczonych mebli, jak i w trakcie budowania nowych półek czy regałów. Może także pełnić funkcję rozpórki przy wielu pracach wykończeniowych, np. przy rozpieraniu futryny w czasie montowania drzwi.

Nowym profesjonalnym narzędziem proponowanym przez Stanley’a jest ścisk stolarski typu F z blokadą. Ścisk typu F to powszechnie znane wszystkim stolarzom i konstruktorom tradycyjne narzędzie, które Stanley dodatkowo wyposażył w blokady ramion. Ten funkcjonalny mechanizm blokujący umożliwia stabilne ustawienie ramion w pożądanym położeniu. Ścisk stolarski typu F z blokadą okaże się niezbędny przy pracach stolarskich, ślusarskich i montażowych, jak również przy wszystkich innych, podczas których zachodzi konieczność czasowego unieruchomienia lub dociśnięcia do siebie przedmiotów, np.: podczas układania desek lub paneli podłogowych. Narzędzie to może pracować nie tylko jako ścisk, ale również jako rozpórka. Znajdzie zastosowanie zarówno przy pracach z surowymi materiałami, jak też tam, gdzie mamy do czynienia z delikatnymi powierzchniami, podatnymi na uszkodzenia. We wszystkich ściskach typu F marki Stanley zastosowano bowiem dodatkowe gumowe osłony na szczęki, które idealnie dopasowują się do ściskanych powierzchni, nie uszkadzając ich. Masywna i sztywna konstrukcja narzędzia pozwala natomiast na uzyskanie dużej siły ściskającej. Dzięki wprowadzeniu nowoczesnej myśli technicznej do znanego od pokoleń narzędzia, firmie Stanley udało się idealnie połączyć tradycję z nowoczesnością.

Unikalnym narzędziem w grupie ścisków Stanley’a jest ścisk taśmowy, znajdujący zastosowanie przy samodzielnym wykonywaniu: ram do obrazów i zdjęć, drewnianych skrzynek i pudełek oraz wszystkich innych przedmiotów o nieregularnych kształtach. Prace te można wykonywać dzięki oryginalnemu rozwiązaniu - kilkumetrowej taśmie ściskającej, wyposażonej w cztery ruchome szczęki i silny mechanizm zaciskowy. Ściśnięte taśmą elementy można równo i dokładnie łączyć bez obawy, że poszczególne części się wymkną lub rozsuną.

W gamie nowych produktów Stanley’a znajdują się również:

 • ścisk stolarski szczękowy (o dużej powierzchni przylegania szczęk do ściskanego materiału)
 • ścisk typu C (z zaawansowaną konstrukcyjnie ramą, odporną na skręcenia i wygięcia),
 • metalowy ścisk sprężynowy (z podkładkami z tworzywa na szczękach i rączkach, zapobiegającymi ślizganiu i uszkodzeniom) oraz
 • ściski kątowe (do łączenia elementów pod kątem 90 stopni). Nowością wartą zauważenia jest także wprowadzenie na rynek podstawowej gamy imadeł Stanley (ślusarskich oraz maszynowych wiertarskich).

  Produkty firmy Stanley dostępne są w renomowanych sklepach narzędziowych i marketach budowlanych na terenie całego kraju.


  Informacje o firmie Stanley
  Stanley (The Stanley Works, Inc.) to światowy lider technologiczny w dziedzinie produkcji narzędzi ręcznych. Firma powstała ponad 160 lat temu (1843 r.) w Stanach Zjednoczonych. Od około 1920 roku marka STANLEY jest znana na wszystkich kontynentach i należy dziś do najbardziej popularnych znaków firmowych świata. Od ponad 36 lat The Stanley Works jest notowany na giełdzie w Nowym Jorku.
  W wyniku ciągłego rozszerzania i różnicowania asortymentu, The Stanley Works posiada w swojej ofercie już kilkadziesiąt tysięcy produktów. W 2006 r. pozycja rynkowa Stanley’a na świecie została dodatkowo wzmocniona przez przejęcie firmy Facom – dostawcę wysokiej jakości narzędzi dla przemysłu. W wyniku tego połączenia powstała największa grupa narzędziowa na świecie, oferująca produkty dla bardzo zróżnicowanych grup konsumentów. Produkty marki Stanley adresowane są do specjalistów z sektora budowlanego i majsterkowiczów, zaś Facom do profesjonalistów sektora przemysłowego i motoryzacyjnego.
  W Polsce firma Stanley jest reprezentowana przez Stanley Sales and Marketing Poland. Pierwsze przedstawicielstwo handlowe firmy Stanley w Polsce rozpoczęło swoją działalność 15 lat temu. Od 1992 roku we Wrocławiu działa natomiast fabryka Stanley Fastening Systems Poland, produkująca elementy złączne dla Stanley Bostitch. Obecnie fabryka Stanley Fastening Systems Poland sp. z o.o. zatrudnia około 300 pracowników i produkuje ponad 15 miliardów gwoździ rocznie. Jest to największa tego typu fabryka firmy Stanley na świecie.
  www.stanleyworks.pl

 • Stanley ściska i rozpiera (Zdjęcia: 2)

  <center><b><font color=darkred>Ścisk taśmowy Stanley</font></b></center><center><b><font color=darkred>Ścisk uniwersalny Stanley</font></b></center>

   
  Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

  Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

  Powrót

  REKLAMA

  REKLAMA

  REKLAMA


   
   
  facebook
  newsletter

  Zapisz się na bezpłatny

  Wiadomości z portalu na e-mail

  Zapisz