DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Norweskie kominki z Polski?

Autor:
Źródło:
Data: 2006-10-23


Norweski Jøtul AS kupił spółkę Scan Forum, będącą dystrybutorem norweskich produktów na rynku polskim.

Kupno spółki jest elementem strategii firmy Jøtul wobec rynków Europy Wschodniej. Koncern planuje otwarcie w okolicach Trójmiasta czterech linii produkcyjnych oraz centrum dystrybucyjnego obejmującego zasięgiem kraje Europy Środkowo-Wschodniej. Termin ukończenia inwestycji planowany jest na koniec 2008 roku.

Scan Forum od 1991r. jest jedynym importerem i wyłącznym dystrybutorem na polskim rynku produktów Jøtul. Główną siedzibą firmy jest Gdańsk.

Sieć dystrybucyjną tworzy 10 sklepów firmowych należących do Scan Forum oraz sieć punktów Przedstawicielskich rozmieszczonych na terenie całego kraju.

Jøtul jest najstarszym na świecie producentem żeliwnych pieców i wkładów kominkowych. Założona w 1853 firma wytwarza rocznie około 100000 produktów, które sprzedaje w ponad 20 krajach. Od ponad 15 lat Jøtul jest jedynym producentem żeliwnych pieców i wkładów kominkowych w Norwegii.

Odlewnia i linia montażowa Jøtul znajdują się we Fredrikstad w Norwegii. Jøtul jest ogólnie znany z działań proekologicznych. Odlewnia Jøtula zasilana jest wyłącznie energią elektryczną generowaną w elektrowniach wodnych. Przywiązanie Jøtula do ochrony środowiska jest dodatkowo akcentowane przez fakt, że odlewnia nie używa jako wsadu rud żelaza ale wyłącznie odzyskiwany złom stalowy i żeliwny.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz