DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Drzewa - ginący symbol metropolii

Autor:
Źródło:
Data: 2006-10-21


Mieszkańcy Los Angeles z coraz większą troską spoglądają na rosnące w ich mieście palmy. Drzewom, które są symbolem metropolii w nie mniejszym stopniu niż słynne gwiazdy filmowe i słoneczne plaże, grozi wyginięcie.

Palmy znikają z deptaków, ulic i nadmorskich bulwarów jedna po drugiej, usychając z powodu chorób i wieku. Na dodatek architekci zieleni chcą zastępować je drzewami innych gatunków, które łatwiej utrzymać w dobrej kondycji. Poza tym drzewa liściaste dają znaczne więcej cienia, co nie jest bez znaczenia w tamtejszym klimacie.
Jednak usunięcie palm z Los Angeles może całkowicie zmienić panoramę miasta, której rozpoznawalnym na całym świecie elementem są właśnie gigantyczne palmy, charakterystycznie kołyszące się na wietrze. Co ciekawe, palmy wcale nie należą do naturalnej flory okolic Los Angeles, lecz zostały przywiezione do miasta 100 lat temu z Ameryki Łacińskiej. Jednak dziś nie pamięta o tym nawet wielu mieszkańców miasta, dla których palmy są oczywistym elementem krajobrazu i symbolem wykorzystywanym w nazwach hoteli i drinków.

cnn/onet.pl

JR


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz