DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Maksymalna dokładność - pilarka Skil

Autor:
Źródło:
Data: 2006-10-18


Skil wyposażył pilarkę tarczową 5866 Orca w wbudowany moduł laserowy (podwójny laser) oraz silnik o mocy 1600W

Zastosowane rozwiązania zwiększają precyzję cięcia oraz wydajność pracy urządzenia. Produkt pojawił się w sprzedaży we wrześniu. Innowacyjny moduł laserowy emituje dwie równoległe linie, dzięki którym możliwe jest osiągnięcie maksymalnej dokładności cięcia. W przypadku cięć wymagających precyzji, użytkownik kieruje jedną z dwóch linii laserowych – w zależności od tego, która część obrabianego materiału wymaga precyzyjnej krawędzi – na narysowaną linię cięcia. To pozwala uzyskać optymalne cięcie. Jeśli dokładność nie jest aż tak istotna, wystarczy, gdy narysowana linia cięcia znajdzie się pomiędzy dwiema liniami lasera. Moduł z podwójnym laserem jest zasilany z sieci i uruchamia się go przy pomocy włącznika z blokadą.

Pilarka tarczowa Skila 5866 Orca.
“Fot.: Skil”
Skil wyposażył nową pilarkę
w wbudowany moduł laserowy
(podwójny laser),
zwiększający precyzję cięcia.“Fot.: Skil”

Nowy silnik o mocy 1600 W oraz wysoka prędkość obrotowa bez obciążenia wynosząca 5500 obrotów na minutę umożliwia szybki postęp pracy. Przy cięciu prostopadłym głębokość cięcia wynosi maks. 66 mm, przy cięciu pod kątem 45 stopni – 51 mm. Wygodną pracę zapewnia miękka rękojeść Softgrip, która dobrze układa się w dłoni. Rękojeść dodatkowa umożliwia bezpieczne prowadzenie urządzenia obydwiema rękami. Produkt został wyposażony również w inne elementy zapewniające bezpieczną pracę tj.: okienko podglądu linii cięcia Saw-line Visor, aluminiową osłonę oraz blokadę wrzeciona umożliwiającą szybką wymianę tarczy pilarskiej.
W wyposażeniu standardowym pilarki znajduje się prowadnica równoległa ułatwiająca wykonywanie cięć, tarcza pilarska HM o średnicy 160 mm z 12 zębami i otworem 16 mm oraz klucz narzędziowy do wymiany tarczy.

info. BOSCH

JR

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz