DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

PROFIm "Liderem Informatyki"

Autor:
Źródło:
Data: 2006-10-10


PROFIm, producent krzeseł biurowych, został laureatem konkursu Lider Informatyki 2006 w kategorii "Przemysł". Konkurs organizowany jest przez Tygodnik Menadżerów i Informatyków "Computerworld".

W latach 2005-2006 firma wdrożyła zintegrowany system wspomagający zarządzanie przedsiębiorstwem IFS Applications. Obecnie firma wykorzystuje zdecydowaną większość funkcjonalności tego systemu, z którego korzysta 200 użytkowników, czyli co czwarty pracownik PROFIm.

Systemem IFS Applications objęte zostały wszystkie sfery działalności przedsiębiorstwa, tj. finanse, dystrybucja, produkcja, remonty, kadry, szkolenia, płace, zarządzanie projektami i jakością, obsługa klientów oraz planowanie. Uruchomiony został także dostęp internetowy dla dostawców i klientów tzw. Witryna Internetowa. Jest to informatyczne rozwiązanie biznesowe nadal bardzo rzadko wykorzystywane w polskiej gospodarce.

Korzyści z wdrożenia zintegrowanego systemu informatycznego PROFIm odnotował bardzo szybko, bo już po pierwszym etapie projektu. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych metod zarządzania w PROFIm możliwa jest kontrola kosztów rzeczywistych , a nie normatywnych; zmniejszono stany magazynowe i zwiększono rotację materiałów w magazynie; obecnie firma jest w stanie określić prawidłową, a nie przypuszczalną datę realizacji każdego zamówienia; zdecydowanie poprawiły się też jej relacje z dostawcami i klientami.

Spektakularnym sukcesem wdrożenia systemu IFS Applications w PROFIm było osiągnięcie krótkiego, 14 dniowego terminu realizacji zamówień krajowych oraz znaczne skrócenie czasu realizacji zamówień zagranicznych. Przy wysokiej jakości produkcji zwiększa to konkurencyjność firmy na rynku krajowym oraz rynkach zagranicznych. To duży sukces zważywszy, że zamówienia jednostkowe (do 10 sztuk) stanowią blisko 80% produkcji, co wyklucza seryjność. Firma PROFIm może teraz bardzo szybko reagować na każde jednostkowe zamówienie, dostarczając na czas wysokiej jakości produkty, zgodnie z oczekiwaniami klientów.

PROFIm sp. z o.o. powstał w Turku na początku lat dziewięćdziesiątych. Obecnie jest czołowym producentem krzeseł biurowych w Polsce. Miesięcznie w fabryce powstaje 70 tys. krzeseł w blisko 170 wzorach. Są to produkty wysokiej jakości, wielokrotnie nagradzane na krajowych i zagranicznych wystawach branżowych. Specyfiką PROFIm jest produkcja niemal wyłącznie na zamówienie. W przeważającej części są to zamówienia jednostkowe, krótkoseryjne (do 10 sztuk), realizowane w terminie do 14 dni. Firma ma dwa zakłady produkcyjne, w których zatrudnienie znalazło ponad 700 osób. Jej przychody w 2005 roku zamknęły się sumą 114 mln zł.

IFS jest jednym z wiodących światowych dostawców modułowych systemów informatycznych wspomagających zarządzanie, opracowanych przy użyciu otwartych standardów. W rankingach dostawców systemów klasy ERP w Polsce IFS jest w pierwszej trójce. Na terenie Polski obsługuje około 130 klientów. W branży meblarskiej IFS w Polsce ma dziesięciu klientów.
IFS Applications to systemy, który optymalizują zarządzanie całym przedsiębiorstwem (ERP), zarządzanie majątkiem przedsiębiorstwa (EAM) oraz obsługę techniczną, naprawy i remonty (MRO).


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz