DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Kolejna fabryka Kronospanu

Autor: dja
Źródło:
Data: 2006-10-09


Kronospan uruchomił w Pustkowie k. Dębicy fabrykę laminatów dekoracyjnych na bazie papieru. Koszt inwestycji to ok. 220 mln złotych.

Zakład w Pustkowie będzie największym tego typu w kraju i jednym z największych w Europie. Docelowo ma produkować 15 mln m2 laminatów rocznie o wartości ok. 300 mln zł. Zatrudnienie w fabryce znalazło trzystu pracowników, dodatkowo inwestycja przyczyni się do stworzenia około tysiąca miejsc pracy w kooperujących przedsiębiorstwach.

Zakład w Pustkowie jest już drugą w tym roku zakończoną inwestycją Kronospanu. Wcześniej w Szczecinku uruchomiono linię do produkcji płyt wiórowych, uchodzącą za najnowocześniejszą w Europie. Jeszcze w tym roku Kronospan zamierza ukończyć w Szczecinie terminal przeładunkowo-składowy za 100 mln złotych.

Istniejąca od ponad stu lat firma Kronospan jest liderem na światowym rynku produktów drewnopochodnych, głównie płyt MDF, HDF, płyt wiórowych, melaminowych oraz paneli podłogowych. Kronospan Holdings Ltd. to spółka zarejestrowana na Cyprze. Ma zakłady w 15 krajach, najwięcej na terenie Niemiec i Polski. W Polsce Grupa Kronospan zainwestowała ponad 1 mld euro. W skład holdingu wchodzą: Kronospan PL sp. z o. o., Polspan sp. z o.o., Krono-Chem sp. z o.o. (Szczecinek); Melnox sp. z o.o., Krono-Wood sp. z o.o. (Mielec); Maltadecor SA, Malta Trading sp. z o.o. (Poznań), Rudawadecor sp. z o.o. (Rudawa); Kronoerg sp. z o.o. (Pustków); Kronoplus sp. z o.o. (Jasło).


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz