DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

"Las Klientów" przekracza granice

Barlinek SA

Autor:
Źródło: Barlinek SA
Data: 2006-10-09


Wyjątkowe i dające wymierne rezultaty podejście Barlinek S.A. do zagadnień ochrony środowiska znajduje uznanie za granicą. Niemiecka firma R. Bürkle GmbH przekazała na rzecz prowadzonej przez Barlinka akcji "Zasada 1 za 1" 4 tys. euro.

Przekazanie czeku<br>fot. BarlinekPrzekazanie czeku<br>fot. Barlinek

Barlinek S.A. jest pomysłodawcą projektu "Zasada 1 za 1", w ramach którego za każdą zakupioną paczkę deski barlineckiej z logo programu, sadzone jest jedno drzewko. W ciągu ponad 6 lat trwania akcji dokonano nasadzeń ponad 1,75 miliona młodych buków, dębów i innych gatunków. Imponujący "Las Klientów" Barlinka rośnie w Polsce Północno-Zachodniej.

Wyjątkowa inicjatywa Barlinek S.A., spotkała się z uznaniem także w Niemczech, kraju słynącym ze szczególnie rygorystycznego podejścia do zagadnień ekologii. Firma R. Bürkle GmbH, światowy lider wśród dostawców maszyn do obróbki drewna i partner Barlinka, przekazała na rzecz rozwoju programu 4 tys. EURO. 26 września b.r., Ryszard Pyrek ? prezes spółki zależnej ? Barlinek Inwestycje, wręczył czek reprezentantom Nadleśnictwa Drawno – Romanowi Staniszewskiemu oraz RDLP Szczecin (Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych) – Bernardowi Piecykowi. Fundusze zostaną przeznaczone na sfinansowanie jesiennych nasadzeń. Barlinecki "Las Klientów" powstaje z zachowaniem bezpiecznej różnorodności gatunkowej, dzięki której las jest bardziej odporny na działanie szkodników i tworzy optymalne warunki dla życia wielu gatunków zwierząt. Program obejmuje swym zasięgiem wybrane nadleśnictwa w aż czterech województwach: Zachodnio-Pomorskim, Lubuskim, Pomorskim i Wielkopolskim.

"Zasada 1 za 1" nie jest jedynym projektem ekologicznym realizowanym przez Barlinek S.A. Od pięciu lat firma wspomaga finansowo, prowadzony przez Stację Badawczą Polskiego Związku Łowieckiego w Czempiniu i Nadleśnictwo Barlinek, program odnowy populacji sokoła wędrownego. Dzięki podjętym działaniom do barlineckich lasów udało się wypuścić już dwadzieścia tych niezwykle rzadkich i pięknych ptaków. Firma, jako jedna z kilku instytucji, opiekuje się również dębem "Bartek". Okazane wsparcie umożliwiło wykonanie i zamontowanie specjalnych wielometrowych podpór, które podtrzymują konary drzewa.

"Las Klientów" przekracza granice (Zdjęcia: 2)

Przekazanie czeku<br>fot. BarlinekEfekty akcji "Zasada 1 za 1"<br>fot. Barlinek

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz