DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 
PŁYTY DREWNOPOCHODNE

Kronospan: Nowa linia do produkcji płyt wiórowych

Kronospan

Autor:
Źródło: Kronospan
Data: 2006-10-03


Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Grupa Kronospan uroczyście uruchomiła w szczecinieckim zakładzie najnowocześniejszą na świecie linię do produkcji płyt wiórowych. Wartość pierwszej z trzech planowanych na ten rok inwestycji wyniesie 400 mln PLN.

Zakład w SzczecinkuZakład w SzczecinkuFot. Kronospan

"Aktualnie to najnowocześniejsza kompletna linia produkcyjna płyt wiórowych na świecie. Inwestycja objęła wszystkie etapy cyklu produkcyjnego, począwszy od przygotowania surowca przez tzw. "rębaki", rozdrabnianie i suszenie, aż po szlifowanie gotowej płyty. Zakończony właśnie projekt po raz kolejny potwierdza, że Kronospan wyznacza najwyższe standardy w branży wyrobów drewnopochodnych" – powiedział Grzegorz Ratajczak, członek zarządu Kronospan Szczecinek.

Kronospan ocenia, że po zakończeniu projektu inwestycyjnego zakład w Szczecinku będzie czołowym, najnowocześniejszym producentem płyt wiórowych w Polsce. Wydajność nowej linii to 500 tys. m3 płyty wiórowej rocznie, z czego blisko 25% przeznaczone jest na eksport, głównie na rynki skandynawskie. Szacowana wartość produkcji na takim poziomie to ok. 300 mln PLN rocznie.

Linia produkcyjna, oparta na najlepszej światowej technologii i opracowanych przez Grupę Kronospan rozwiązaniach technicznych, pozwala na uzyskanie najwyższej jakości płyt wiórowych, poddawanych następnie procesowi melaminowania. Końcowy, uszlachetniony produkt o najwyższych parametrach jakościowych znacząco wpłynie na poziom obsługi klienta i elastyczność dostaw.

Efektem realizowanej inwestycji będzie bezpośrednie zatrudnienie ponad 100 pracowników. Szacuje się, że inwestycja ta przyczyni się do stworzenia ok. 1000 nowych miejsc pracy w kooperujących przedsiębiorstwach. Na wzrost zatrudnienia wpłyną również kolejne inwestycje w Szczecinie i Pustkowie, których oddanie nastąpi jeszcze w tym roku.

Od początku swojego istnienia w Polsce Kronospan z sukcesem realizował kolejne projekty inwestycyjne, modernizując i budując zakłady m.in. w Szczecinku, Poznaniu, Pustkowie oraz Rudawie, Dobroszycach i Mielcu. Inwestycje te pochłonęły ponad miliard euro, co wg PAIIZ, uplasowało firmę na 13 pozycji wśród największych inwestorów zagranicznych w Polsce. Zakłady Grupy z powodzeniem wdrożyły nieobecny wówczas w Polsce know-how produkcyjny, który pozwolił Kronospanowi uzyskać pozycję lidera na rynku i wprowadzić do produkcji wiele nowych produktów.

Zakłady Kronospanu, bardzo nowoczesne i w pełni zautomatyzowane, spełniają wszystkie wymogi bezpieczeństwa zarówno wobec pracowników jak i otoczenia. „Pragniemy podkreślić, że na każdym etapie realizacji inwestycji, zarówno w trakcie budowy fabryki jak i w procesie produkcji są uwzględniane obowiązujące w Polsce i Unii Europejskiej normy. Standardy technologiczne są identyczne dla wszystkich zakładów Grupy” – mówi członek zarządu Kronospanu Tomasz Jańczak.

Kronospan, firma o ponad 100 letniej tradycji, jest liderem na światowym rynku produktów drewnopochodnych. Posiada 30 zakładów produkcyjnych w 15 krajach na całym świecie i zatrudnia bezpośrednio kilkanaście tysięcy osób. Wśród krajów, gdzie znajdują się zakłady Kronospanu są m.in.: Austria, Niemcy, Luxemburg, Wielka Brytania, Polska, Czechy, Słowacja, Węgry, Rumunia, Bułgaria, Ukraina, Łotwa i Rosja. Na całym świecie marka Kronospan znana jest przede wszystkim z wysokiej jakości płyt MDF, HDF. płyt wiórowych surowych i melaminowanych oraz paneli podłogowych.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz