/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Ikea chce inwestować na Warmii i Mazurach

Gazeta Olsztyńska, PAP

Autor: JR
Źródło: Gazeta Olsztyńska, PAP
Data: 2006-10-05


Nawet 3 tysiące nowych miejsc pracy ma dać poszerzenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Inwestorzy, m.in. Ikea i Michelin, czekają tylko na zgodę Ministerstwa Gospodarki - pisze "Gazeta Olsztyńska".

Iława, Olsztyn, Wielbark, Elbląg i Pasłęk - to w tych miejscowościach mają powstać zakłady, które w sumie mają dać pracę 3 tysiącom osób. Warunkiem rozpoczęcia inwestycji jest tylko zgoda Ministerstwa Gospodarki na utworzenie na tych terenach specjalnej strefy ekonomicznej.

To formalność, bo zgodnie z nowelizacją ustawy o strefach ekonomicznych rząd chce rozdysponować wśród wszystkich 14 stref dodatkowo 4 tysiące hektarów. Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna chce uszczknąć dla siebie 200 hektarów (teraz obejmuje swoim zasięgiem około 520 hektarów). Wniosek w tej sprawie trafił w piątek na biurko ministra gospodarki.

W każdym przypadku poszerzenia strefy ekonomicznej decyzję musi podjąć również gmina, na której leży wskazany teren. W Olsztynie wczoraj tą sprawą zajęło się kolegium prezydenta. Zdecydowaliśmy o przygotowaniu projektu uchwały, który trafi na październikową sesję - zapowiada Piotr Grzymowicz, wiceprezydent Olsztyna.

Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna została ustanowiona w 1997 r. na okres 20 lat. Firmy działające w strefie są zwolnione m.in. z niektórych podatków. Największą inwestycją na rozszerzonych terenach stref ma mieć miejsce w łódzkiej SSE. Chodzi o amerykańskiego potentata z branży komputerowej, firmę Dell. Nowa inwestycja o łącznej wartości 200 milionów euro powstanie dokładnie na łódzkim Olechowie, na działce o powierzchni 47 ha.

 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz