DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Koniec z dyrektywą o sękach w drewnie

PAP

Autor: JR
Źródło: PAP
Data: 2006-10-01


"Unijne prawo nie będzie już regulowało kwestii sęków w drewnie - postanowiła Komisja Europejska, która w piątek zaproponowała uchylenie obowiązującej od 1968 roku dyrektywy w tej sprawie.

Fot. Drewno.pl

Ten akt prawny szczegółowo określa m.in. jakość i rozmiar drewna wprowadzanego na rynek w Unii Europejskiej. Zakładano, że dyrektywa jest konieczna dla prawidłowego funkcjonowania rynku drzewnego w zjednoczonej Europie. Rzeczywistość sprowadziła urzędników Komisji Europejskiej na ziemię - firmy z branży nic sobie nie robiąc z dyrektywy, stosowały uzgodnione przez siebie standardy pomiarów i klasyfikacji, a rynek rozwijał się znakomicie.

Dlatego Komisja Europejska proponuje, by to krajowe instytucje normalizacyjne określały, jakim normom ma podlegać sprzedawane w UE drewno. Poprosiła organy stanowiące prawo w UE: Parlament i Radę, reprezentującą rządy państw członkowskich, o uchylenie aktu prawnego sprzed niemal 40 lat.

Unijny komisarz ds. przemysłu Guenter Verheugen przekonuje, że to kolejny krok Komisji Europejskiej w walce z niepotrzebnymi przepisami utrudniającymi życie europejskim przedsiębiorcom. W poniedziałek na wniosek KE kraje członkowskie zgodziły się na przykład odejść od rygorystycznych unijnych przepisów z lat 70. dotyczących wielkości opakowań produktów spożywczych."


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz