DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Classen inwestuje w Baruth

Autor: Dominik Jabłoński
Źródło:
Data: 2006-09-25


W sierpniu Fiberboard GmbH (Baruth / Niemcy), spółka należąca do koncernu Classen (Kaisersesch / Niemcy), rozpoczęła budowę nowej fabryki MDF w Baruth - miejscowości oddalonej ok. 70 km na południe od Berlina.

Uruchomienie fabryki zaplanowano na jesień 2007. Pod koniec września b.r. odbędzie się oficjalna uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę fabryki płyt MDF.

Inwestycja związana jest z realizowaną projektu "zintegrowanego miejsca produkcji" polegająca na zlokalizowaniu w jednym miejscu produkcji płyt MDF i podłóg laminowanych.

W Baruth istnieje i rozrasta się klaster drzewny, w którym Classen ma swój duży udział. Obok tartaku "giganta" należącego do firmy Klenk Holz AG, wybudowana została fabryka płyt MDF Kunz Faserplatten Baruth GmbH, w której 40% udziałów posiada Classen. Obok kompleksu tych zakładów, koncern wybudował fabrykę podłóg laminowanych o zdolnościach wytwórczych rzędu 25 mln m2 rocznie. Obecnie prowadzona inwestycja, konieczna jest do rozwoju ich produkcji. W dalszym etapie Classen zamierza rozbudować zakład produkcji laminowanych podłóg w celu podwojenia zdolności produkcyjnych.

Tak duża produkcja wymagać będzie również podjęcia starań w celu pozyskania dodatkowych źródeł zakupu surowca drzewnego niezbędnego do procesu produkcyjnego. Jak poinformowano zawarto już umowę z firmą Zellstoff Stendal Holz GmbH (Arneburg / Niemcy), która zajmować się będzie zakupem tegoż surowca dla nowego zakładu produkcji MDF. Jego roczne potrzeby wyniosą ok. 4,5 mln m3.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz