DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Pelletowy boom w Niemczech

Autor: dja
Źródło:
Data: 2006-09-14


Na początku września w Schwedt (Niemcy) ruszył zakład produkcji pellets o zdolności produkcyjnej rzędu 130.000 ton/rok. Wart 13 mln euro projekt to wspólne przedsięwzięcie firmy Mösenthin z Fürstenwerder oraz VIS Nova GmbH z Bremy. Surowiec na potrzeby zakładu będzie pochodził z Północnych Niemiec i Polski. Rynkami zbytu dla produkowanego pelletu będą Dania, Szwecja, Holandia i Belgia.

Miesiąc wcześniej produkcję rozpoczęła fabryka pellets przy tartaku firmy Schweiger. Zakład wyposażony w trzy prasy należy do spółki-córki Schweigera - EVS GmbH & Co. KG. Roczna zdolność produkcyjna linii to ok. 80.000 ton. Całość produkcji sprzedawana jest poprzez sieć Firestixx.

Prawdopodobnie w październiku ruszy zakład produkcyjny o zdolnościach rzędu 30-35 tys. ton/rok firmy Compactec z siedzibą w Straubing. W pierwszej połowie przyszłego roku planowane jest również uruchomienie linii produkcyjnych przy w Kösching przy fabryce firmy Binder oraz przy fabryce Heggenstallera w Unterbernbach. Ten ostatni zakład ma produkować 120.000 ton rocznie, a surowcem mają być zrębki.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz