DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Jak precyzyjnie przeciąć panel?

Autor: opr. Jacek Rosada
Źródło: BOSCH
Data: 2006-09-14


Nowe brzeszczoty Boscha do laminatów i powlekanych materiałów drewnianych

<FONT color=gray>  <small><center>Nowe brzeszczoty Boscha<br> do laminatów i powlekanych <br>materiałów drewnianych. <br>fot.: BOSCH</small></font></center><FONT color=gray> <small><center>Nowe brzeszczoty Boscha<br> do laminatów i powlekanych <br>materiałów drewnianych. <br>fot.: BOSCH</small></font></center>

Bosch wprowadził do sprzedaży specjalistyczne brzeszczoty do cięcia laminatów i powlekanych materiałów drewnianych. Innowacyjne, szpiczaste zęby brzeszczotów gwarantują precyzyjne cięcie materiału.

Laminowane panele podłogowe zdobywają rynek. Coraz częściej zastępują stosowane dotychczas wykładziny dywanowe i parkiety. W roku 2004 w Europie sprzedano ponad 400 milionów metrów kwadratowych laminatów podłogowych. Przy wykańczaniu wnętrz mieszkań czy domów jak również w hotelach, biurach, pomieszczeniach wystawowych, centrach handlowych i szkołach stosuje się dziś przeważnie laminaty.

Posadzkarzom i parkieciarzom Bosch oferuje znaczne ułatwienie pracy w postaci brzeszczotów do laminatów. Innowacyjne, szpiczaste zęby umożliwiają precyzyjne, czyste cięcia nawet wtedy, gdy laminat przecinany jest od góry. Nie ma konieczności zaznaczania linii cięcia na odwrotnej stronie panelu ani piłowania od spodu. Taka metoda zmniejsza ryzyko błędów oraz ogranicza zużycie materiału.
Nowe brzeszczoty bimetalowe tną wszystkie popularne rodzaje laminatów podłogowych, również takie z listwą aluminiową lub izolacją dźwiękochłonną. Brzeszczoty posiadają spawane laserowo zęby ze stali HSS oraz korpus ze stali narzędziowej, dlatego są wyjątkowo trwałe i pozwalają zachować stałą, dużą prędkość cięcia. Dotyczy to zarówno pracy z laminatami, jak również innymi materiałami, np. płytami powlekanymi melaniną lub tworzywami sztucznymi o maks. grubości 15 milimetrów. Brzeszczoty do laminatów występują w dwóch wersjach: do cięć prosto- i krzywoliniowych. Oba typy dostępne są z chwytem typu T i U.

Kolorowe brzeszczoty -
Cztery kolory ułatwiają wybór


Bosch wprowadził również na polski rynek brzeszczoty do wyrzynarek z nowymi oznaczeniami kolorystycznymi. Dzięki temu użytkownik może bez trudu odnaleźć właściwy dla siebie produkt.
Ponad 50% udziałów w światowym rynku daje firmie Bosch wiodącą rolę wśród producentów brzeszczotów do wyrzynarek. Pozycję tę firma zawdzięcza również obszernemu programowi produktów. Do tej pory tak duża różnorodność typów i opakowań oznaczana była przy pomocy 15 różnych kombinacji kolorystycznych.

Obecnie brzeszczoty do wyrzynarek firmy Bosch zostały podzielone na cztery grupy kolorystyczne. Wszystkie brzeszczoty do cięcia drewna twardego i miękkiego mają szary chwyt. Kolorem niebieskim oznaczone są brzeszczoty do metalu. Chwyt biały symbolizuje brzeszczoty przeznaczone do cięcia drewna i metalu, zaś brzeszczoty z chwytem czarno-złotym przeznaczone są do zastosowań specjalnych.

Brzeszczoty do obrabiania danego materiału różnią się między sobą w zależności od obszaru zastosowań. Można bowiem pracować w drewnie twardym bądź grubym, wykonywać cięcia proste lub krzywoliniowe, zgrubne albo czyste (wykańczające). W zależności od tego Bosch nadał brzeszczotom nowe nazwy, charakteryzujące materiał oraz zakres zastosowań. I tak na przykład nazwa „clean for Wood” oznacza brzeszczoty przeznaczone do wykonywania precyzyjnych cięć w drewnie, „flexible for Metal” symbolizuje elastyczny, odporny na złamania brzeszczot do metalu, a „special for Acryl” to szlifowany brzeszczot do cięcia szkła akrylowego.

Oznaczenia kolorystyczne i symbole typów zostały wydrukowane na końcówkach chwytów do brzeszczotów. Dzięki temu nie ścierają się podczas piłowania, a użytkownik może w każdej chwili rozpoznać oznaczenie kolorystyczne oraz typ brzeszczotu i kupić drugi, dokładnie taki sam. Nowe kody kolorystyczne umieszczono także na opakowaniach, na których wydrukowano również zrozumiałe piktogramy i inne, przydatne informacje. Brzeszczot można łatwo wyjąć, a po wykorzystaniu włożyć z powrotem do opakowania.

www.bosch.pl

Jak precyzyjnie przeciąć panel? (Zdjęcia: 3)

<FONT color=gray>  <small><center>Nowe brzeszczoty Boscha<br> do laminatów i powlekanych <br>materiałów drewnianych. <br>fot.: BOSCH</small></font></center><FONT color=gray>  <center><small>Brzeszczoty do wyrzynarek<br> firmy Bosch <br>zostały podzielone na 4 <br>grupy kolorystyczne</small><br>fot.: BOSCH</center></font><FONT color=gray>  <center>Bosch posiada ponad 50%<br> udziałów w światowym rynku <br>brzeszczotów do wyrzynarek</small><br>fot.: BOSCH</center>

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz