DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Prostsze zasady sprzedaży drewna

Autor:
Źródło:
Data: 2006-09-06


Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu nie może uzależniać sprzedaży surowca od wykupu wierzytelności – uznał prezes UOKiK Cezary Banasiński.

Wątpliwości Urzędu wzbudziła praktyka Regionalnej Dyrekcji LP w Toruniu polegająca na uzależnianiu sprzedaży drewna od wykupu konkretnej wierzytelności będącej długiem innego przedsiębiorcy wobec RDLP. W efekcie, nadzorowane przez Dyrekcję w Toruniu nadleśnictwa uzyskiwały nieuzasadnioną i dodatkową korzyść, czyli zapłatę nie tylko za surowiec, ale także za wykup wierzytelności.
Jeszcze w toku postępowania Dyrekcja zobowiązała się do zaprzestania stosowania kwestionowanych praktyk poprzez wprowadzenie nowych zasad sprzedaży drewna. Mając to na uwadze prezes UOKiK zobowiązał przedsiębiorcę do poinformowania o stopniu realizacji zobowiązań w terminie do 30 września 2006 roku i odstąpił od nałożenia kary.

Nie jest to jedyna decyzja wydana w sprawie nielegalnych praktyk Lasów Państwowych. W kwietniu 2006 roku Urząd nałożył 100 tys. zł kary na wrocławską Dyrekcję za sprzeczne z zasadami konkurencji uprzywilejowanie większych kontrahentów w dostępie do surowca. Ponadto UOKiK prowadzi obecnie kilka postępowań w sprawie nadużywania pozycji dominującej przez regionalne Dyrekcje m.in. w Białymstoku i Pile.

Marcin Pijaczyński
www.polska.pl


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz