DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Velux planuje nowe inwestycje w Polsce

Velux

Autor: dja
Źródło: Velux
Data: 2006-09-05


Producent okien dachowych Velux planuje nowe inwestycje w Polsce. Fabryka w Namysłowie rozbudowana zostanie o pięć dodatkowych hal produkcyjnych o łącznej powierzchni około 20.000 m2, po zakończeniu budowy obecny metraż fabryki zwiększy się prawie dwukrotnie.

Zakład w GnieźnieZakład w GnieźnieFot. Velux

Zakład produkcyjny w Namysłowie został rozpoczął produkcję w 2003r. Decyzja o jego rozbudowie podyktowana jest koniecznością zwiększenia produkcji. Prace budowlane rozpoczną się jeszcze jesienią tego roku, a zakończenie inwestycji przewidywane jest pod koniec roku przyszłego. Rekrutacja nowych pracowników rozpocznie się w połowie 2007 roku.

W Polsce w skład firmy reprezentującej światowego lidera - Velux Group, wchodzą NB Polska Sp. z o.o., czyli zakłady produkcyjne w Gnieźnie i Namysłowie, oraz Velux Polska Sp. z o.o. - firma handlowa. NB Polska w 2005r. osiągnął przychody na poziomie 331 mln zł (osiągając wzrost o 6,7% w stosunku do 2004r.), Velux Polska zaś ok 68 mln zł.

Poziom inwestycji w ubiegłym roku osiągnął ok. 274 mln zł. W ramach inwestycji przeprowadzono między innymi rozbudowę zakładów produkcyjnych w Gnieźnie i Namysłowie, łączna powierzchnia produkcyjna tych jednostek wynosi obecnie około 76.000 m2. W ubiegłym roku, w spółkach należących do VELUX w Polsce, wzrosło również zatrudnienie o 26%, a średnia liczba zatrudnionych w 2005 roku wyniosła 737 osób. Pod koniec 2005 roku, w obu fabrykach i w Velux Polska pracowało 798 osób.

Powyższe wyniki i inwestycje pokazują, że Polska jest dla Velux niezwykle ważnym rynkiem, zarówno ze względu na swoje położenie geograficzne, jak i potencjał sprzedażowy. "Rynek polski jest jednym z najprężniej rozwijających się i dlatego chcemy dalej w niego inwestować i tworzyć nowe miejsca pracy" mówi Lidia Mikołajczyk-Gmur, Członek Zarządu i Dyrektor Generalny VELUX Polska Sp. z o.o. Usytuowanie Polski w samym centrum Europy stwarza również idealne miejsce na lokalizację produkcji tego sektora z myślą o eksporcie zarówno na rynki Europy Zachodniej, jak i Wschodniej.

VKR Holding A/S, właściciel Velux Group, osiągnął w 2005r., na całym świecie, obrót netto wynoszący w przeliczeniu ok. 7,360 mld zł. Zysk przed opodatkowaniem był wyższy o 20% w stosunku do 2004 roku i wyniósł ok. 1,348 mld zł. W grudniu 2005 roku VKR Holding A/S zatrudniała 13.190 pracowników – o 1000 osób więcej niż w roku poprzednim.

Velux planuje nowe inwestycje w Polsce (Zdjęcia: 2)

Zakład w Gnieźnie

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz