DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Walczyli o drewno i swój byt

Autor:
Źródło:
Data: 2006-09-05


"Ponad 40 reprezentantów branży drzewnej oraz leśników i leśniczych z Podkarpacia uczestniczyło w zorganizowanym z inicjatywy podkarpackiego posła Mieczysława Golby (PiS) spotkaniu z Dyrektorem Generalnym Lasów Państwowych.

Podkarpaccy goście do Warszawy pojechali przekonywać dyrekcję Lasów Państwowych do wprowadzenia zmian w planowanych zasadach sprzedaży drewna. Choć nowe zasady dystrybucji drewna przez Lasy Państwowe mają zostać wdrożone dopiero na początku przyszłego roku, już teraz spędzały sen z powiek tym, którzy żyją z branży drzewnej.

Na Podkarpaciu jest to szczególnie duża grupa, bo w tej branży pracuje u nas ok. 8 tysięcy osób, zaś podmiotów związanych z przemysłem drzewnym jest w regionie ok. 1,5 tysiąca.

Niepewna przyszłość
Los firm i ich pracowników jest uzależniony od tego, czy będzie pod dostatkiem surowca potrzebnego do przerobu oraz czy nasze firmy wytrzymają twardą konkurencję z zachodnimi producentami i będą mogły inwestować.

- Negocjacje trwały długo – nie ukrywał Henryk Sowa, właściciel ZPU ''SOWA'' z Nienadowej, który uczestniczył w spotkaniu.- Bardzo nam zależało przede wszystkim na tym, by przedstawiciele małych i średnich firm weszli w skład nowo powstającej Komisji Leśno – Drzewnej, która będzie opiniowała wszelkie projekty ustaw dotyczące naszej branży oraz na zmianach zasad prowadzenia przetargów, które były w projekcie zmian niekorzystne dla małych i średnich firm w naszej branży."

Super Nowości z dnia 31.08.2006
info: www.lasypolskie.pl


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz