DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Otwarcie Chaty Drwala w Bobrowie

Autor:
Źródło:
Data: 2006-08-23


15 sierpnia br. w Bobrowie, miejscowości w której od sześciu lat odbywają się Międzynarodowe Zawody Drwali, podczas obchodów Dni Bobrowy odbyło się uroczyste otwarcie Chaty Drwala i Strażaka. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą koncelebrowaną przez trzech księży w tym Gminnego Kapelana OSP – ks. Krzysztofa Błaszkiewicza.

Po mszy świętej odbyła się część oficjalna uroczystości. Krótkie przemówienia wygłosili: Prezes OSP – Mirosław Woźny, pomysłodawca projektu, Przewodniczący Rady Gminy Rudniki oraz druh strażak OSP Bobrowa – Edward Gładysz oraz gospodarz gminy – wójt Andrzej Pyziak. Wójt zaprezentował również wyróżnienie jakie otrzymała nasza gmina od Komisji Europejskiej tj. DYPLOM EUROPEJSKI. Podkreślił, że nagrodę tę otrzymaliśmy m.in. dzięki organizowanym przez OSP Bobrowa Międzynarodowym Zawodom Drwali, na które przyjeżdżają zawodnicy i delegacje z różnych krajów Europy.
Następnie wszyscy goście przeszli do głównego wejścia Chaty Drwala i Strażaka, aby dokonać przecięcia wstęgi i uroczyście oddać budynek do użytku. Po oficjalnych uroczystościach rozpoczęła się część kulturalna imprezy, w czasie której dała koncert Młodzieżowa Orkiestra Dęta ze Starokrzepic, pokaz sprawnościowy wraz z konkursami dla widzów przeprowadzili drwale, wystąpił kabaret „Wesoły Masorz”, a na dobre zakończenie dnia można było bawić się do białego rana na zabawie tanecznej pod gwiazdami.

info. UG Rudniki
435 tysięcy złotych kosztowała modernizacja remizy strażackiej w Bobrowej. Przy okazji remontu zmieniona została również nazwa budynku na Chatę Drwala i Strażaka. W nowym obiekcie powstał mały hotelik, w którym można wynająć pokój, jeśli chcemy zatrzymać się na dłużej w tej okolicy. Edward Gładysz radny gminy Rudniki mówi, że to m.in. w celach reprezentacyjnych. Wielkich planów snuć nie trzeba, bo jak wyjaśnia Edward Gładysz, "to co od dawna planowaliśmy udało się osiągnąć". Zanim dojdziemy do tzw. izby pamięci musimy przejść m.in. obok tzw. hoteliku, a potem kuchni. Na razie pamiątki z miedzynarodowych zawodów drwali znajdują się w sali głównej chaty drwala i strażaka. W przyszłości będą one przeniesione do osobnego budynku, który będzie pełnił funkcje lokalnego muzeum.

info. Ewelina Bernacka - Radio Opole


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz