DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Tartaki UPM zmniejszą jesienią produkcję

UPM

Autor: dja
Źródło: UPM
Data: 2006-08-16


Zarząd fińskiego koncernu UPM rozpoczął 14 sierpnia negocjacje z załogą tartaku Leivonmäki w sprawie uruchomienia przymusowych urlopów bezpłatnych. Urlopy mają być wprowadzone tymczasowo w okresie jesiennym. Rocznie zakład produkuje ok. 75.000 m3 tarcicy świerkowej przy zatrudnieniu 65 osób.

Obniżenie produkcji nastąpi również w tartaku Alholma - w tym przypadku romowy z załogą przeprowadzono już na wiosnę. Zgodnie z ustaleniami produkcja w tym zakładzie będzie prowadzona tylko na jedną zmianę zamiast dotychczasowych dwóch. Tartak Alholma znajdujący się w miejscowości Pietarsaari posiada zdolności produkcyjne rzędu 200.000 m3 tarcicy świerkowej i sosnowej rocznie, zatrudnia ok. 85 osób.

UPM wprowadza ograniczenia w produkcji tarcicy w związku z wysokimi kosztami jakie zakłady musiałyby ponieść w najbliższych miesiącach. Fińskie zakłady mają każdej jesieni sezonowe trudności w utrzymaniu ciągłości produkcji związane z ograniczeniem dostaw surowca. Zrywka drewna w lesie w tym okresie jest bardzo trudna ze względu na błotnisty teren. W tym roku dodatkowo nałożyły sie wysokie, szybko rosnące ceny surowca świerkowego.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz