DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Wybieraj drewno ze sprawdzonego źródła

WWF-International,

Autor: opr. JR
Źródło: WWF-International,
Data: 2006-08-03


Lasy są środowiskiem niezwykle zróżnicowanym biologicznie, zamieszkiwanym przez ponad 2/3 wszystkich znanych gatunków żyjących na kuli ziemskiej.
Tymczasem każdego roku ginie około 13 milionów hektarów naturalnego lasu. Oznacza to stratę 25 hektarów lasu na minutę, co z kolei równa się powierzchni 36 boisk piłkarskich. Lasy zajmowały kiedyś ponad połowę globu, dziś stanowią jedynie ¼ powierzchni lądowej naszej planety.

<center><small>Nielegalna<br>wycinka nizinnego <br>lasu deszczowego, Peru. <br> &copy;WWF-Canon/BÄRTSCHI </center></small> <center><small>Nielegalna<br>wycinka nizinnego <br>lasu deszczowego, Peru. <br> &copy;WWF-Canon/BÄRTSCHI </center></small>

Jedną z głównych przyczyn niszczenia lasów jest nielegalna wycinka drzew spowodowana wysokim zapotrzebowaniem na drewno w Europie oraz krajach takich jak Japonia, Stany Zjednoczone czy Chiny. Drewno to trafia później do naszych sklepów, a w konsekwencji do naszych domów. Tak więc meble ogrodowe czy drewniana podłoga w Twoim domu mogły się przyczynić do zniszczenia najcenniejszych na świecie lasów deszczowych.

Możesz pomóc powstrzymać niszczenie lasów
Handlowcy w końcu będą musieli posłuchać swoich klientów. Jeśli przestaniesz kupować drewno pochodzące ze źle zarządzanych lasów lub, co gorsza, z nielegalnej wycinki, to dostawcy takiego drewna również będą musieli zmienić swoje praktyki.

Włącz się do akcji
Opowiedz się przeciwko niszczeniu naszych cennych lasów i

 • podpisz deklarację kupowania drewna jedynie ze sprawdzonego źródła!
  Upewnij się, że wszelkie kupowane przez Ciebie produkty z drewna mają znak FSC. Jeśli nie możesz znaleźć takich produktów w Twoim sklepie, poproś sprzedawcę, by je sprowadził.

  Drewno nie oznaczone znakiem FSC może pochodzić z nielegalnych bądź niepewnych źródeł

  Więcej informacji:
  Przewodnik po sprawdzonych źródłach drewna
  Dowiedz się więcej o lasach

  Informacje o FSC
  FSC (Forest Stewardship Council) jest niezależną, pozarządową organizacją typu non-profit, zapewniającą odpowiednie standardy, znaki jakości i usługi akredytacyjne firmom i organizacjom, którym zależy na odpowiedzialnym wykorzystywaniu zasobów leśnych.

  Opublikowane przez: Passport administrator, WWF-International, 17/07/2006

 • Wybieraj drewno ze sprawdzonego źródła (Zdjęcia: 2)

  <center><small>Nielegalna<br>wycinka nizinnego <br>lasu deszczowego, Peru. <br> &copy;WWF-Canon/BÄRTSCHI </center></small> <center><small>Forest Stewardship Council</small></center>

   
  Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

  Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

  Powrót

  REKLAMA

  REKLAMA

  REKLAMA


   
   
  facebook
  newsletter

  Zapisz się na bezpłatny

  Wiadomości z portalu na e-mail

  Zapisz