/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Swarzędz powalczy o markę z Pagedem

Parkiet

Autor: Magdalena Graniszewska
Źródło: Parkiet
Data: 2006-07-26


Zanosi się na proces o znany znak towarowy. Kilka miesięcy temu na rynku meblarskim pojawił się Nowy Swarzędz. I stał się solą w oku "starego" Swarzędza. Czy spółki spotkają się w sądzie?

Giełdowy Swarzędz ma już dość podszywających się pod niego producentów mebli. Chce walczyć o swoje w sądach. Na pierwszy ogień poszła firma Bogatti, produkująca meble w Kępnie. Zdaniem władz Swarzędza, kopiuje ona wzory stworzone przez projektantów giełdowej spółki. - Kilka tygodni temu sąd zabezpieczył powództwo, a teraz trwa dochodzenie w tej sprawie - informuje Włodzimierz Ehrenhalt, prezes Swarzędza.

Następny na liście jest Nowy Swarzędz, którego działalność "uwiera" giełdową spółkę z dwóch powodów. Po pierwsze, jak twierdzi prezes Ehrenhalt, firma podszywa się pod znaną markę. Po drugie, podrabia jej kolekcje. Pewnej pikanterii sprawie dodaje to, że Nowy Swarzędz, funkcjonujący w przeszłości pod nazwą Yawal sp. z o. o., jest pośrednio powiązany z właścicielem Pagedu Edmundem Mzykiem. Jak nieoficjalnie dowiedział się "Parkiet", wkrótce może też dołączyć do grupy Pagedu.

Producent mebli ze Swarzędza do tej pory nie miał pieniędzy na ściganie firm naruszających jego prawa. Na jakiś czas musiał nawet wstrzymać produkcję. Jego jedynym cennym majątkiem była znana marka. Bez skrupułów wykorzystywali to konkurenci. - Podrabianie naszego znaku było intratnym zajęciem. Nie byliśmy w stanie z tym walczyć - mówi Julian Nuckowski, największy akcjonariusz i były prezes giełdowej spółki. Teraz ma się to zmienić.
Włodzimierz Ehrenhalt, prezes Swarzędza, będzie domagać się odszkodowań od producentów, którzy podszywają się pod jego firmę lub kopiują jej wzory. Podobną sprawę wygrał niedawno Vox Industrie, inny producent mebli.

Magdalena Graniszewska


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz