DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

KE za sankcjami wobec Białorusi

Autor:
Źródło:
Data: 2006-07-25


Komisja Europejska (KE), w porozumieniu z krajami UE, zaproponuje na początku września, by Białoruś straciła prawo do korzystania z preferencyjnych warunków w handlu z Unią Europejską z powodu łamania praw człowieka. Poinformowały w poniedziałek PAP źródła w KE.

"Na początku września KE zaproponuje wykluczenie Białorusi z Powszechnego Systemu Preferencji Handlowych (ang. GSP) - oświadczyły PAP źródła bliskie do komisarza UE ds. handlu Petera Mandelsona. "Nie możemy przymykać oczu na poważne i powtarzające się przypadki łamania praw człowieka na Białorusi" - dodały źródła. Grożące Białorusi sankcje to pozbawienie możliwości korzystania z GSP, którym UE obejmuje kilkadziesiąt krajów rozwijające się. Chodzi zwłaszcza o zdecydowanie niższe, preferencyjne cła na białoruskie towary, przekraczające granice Unii.
Obroty handlowe Białorusi z UE wynoszą rocznie około 2 mld euro, z czego około 300 mln euro to białoruski eksport w ramach Powszechnego Systemu Preferencji, który obejmuje przede wszystkim odzież, surowce, tkaniny i drewno.
onet.pl (PAP)


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz