DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Ratujmy Dolinę Rospudy

Autor:
Źródło:
Data: 2006-07-19


"Gazeta Wyborcza" wzywa do obywatelskiego protestu. Wycinka 20 tys. drzew nad jedną z najdzikszych polskich rzek może się zacząć już w sierpniu. Prawdziwą zagładą dla doliny będzie przebicie żelbetowymi palami pokładów torfu

Jak napisała wczoraj "GW", minister ochrony środowiska Jan Szyszko wyraził już zgodę na budowę obwodnicy Augustowa przez Dolinę Rospudy. Ma m.in. powstać półkilometrowa estakada na palach.
Dziennik proponował, by przemyśleć sens tej inwestycji. Adam Wajrak pisał, że jeśli ruszą prace, w ekologicznym proteście przypnie się do drzewa. Po publikacji odezwały się organizacje ekologiczne i przyrodnicy. Dziś "GW" wzywa Czytelników do podpisywania apelu do prezydenta. Wbicie w warstwę torfu 123 pali zaburzy stosunki wodne. W kilka, kilkanaście lat wymrą storczyki, m.in. rzadki w Europie miodokwiat krzyżowy. Znacznie szybciej znikną ptaki.
(...) Zdaniem Hammersteina, który z ramienia europarlamentu badał sprawę, obrona Rospudy to nie tylko sprawa Polski, bo to jedne z najwspanialszych lasów i bagien w Europie.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz