DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Nowe piły marki Stanley

STANLEY

Autor: Informacja prasowa
Źródło: STANLEY
Data: 2006-07-17


Firma Stanley wprowadziła na rynek piłę do laminatów oraz zestaw pił 3 w 1 mający szerokie zastosowanie w domu i ogrodzie.<

<center>Piła Stanley Laminator</center><center>Piła Stanley Laminator</center>

Piła Stanley Laminator znacznie usprawni pracę ekip remontowo budowlanych oraz tych osób, które mają w planach na przykład samodzielne położenie paneli podłogowych czy wymianę parapetów. Klej zawarty w laminatach zwiększa tarcie, przez co cięcie materiałów jest utrudnione. Aby zmniejszyć tę niedogodność, firma Stanley pokryła brzeszczot piły warstwą teflonu.

Długotrwałe użytkowanie narzędzia zapewnia specjalny sposób hartowania zębów - pozostaną ostre nawet do pięciu razy dłużej niż w przypadku tradycyjnych pił. Opatentowana przez firmę Stanley geometria zębów gwarantuje natomiast szybkie i precyzyjne cięcia zarówno wzdłuż jak i w poprzek włókien. Zęby piły Stanley do laminatów mają trzy ukośne powierzchnie tnące, co zwiększa wydajność narzędzia o co najmniej 20% w porównaniu do pił tradycyjnych, mających zęby w kształcie trójkąta.
Dzięki drobnemu uzębieniu, czyli 11 zębom na cal, piła Stanley do laminatów zapewnia równą powierzchnię cięcia, a dzięki brzeszczotowi o grubości 1mm jest sztywna i nie wybocza się podczas pracy. Narzędzie może także służyć do wyznaczania kąta prostego i linii cięcia, ponieważ jest wyposażone we wbudowane w rękojeść kątowniki 45° i 90°. Piła jest nie tylko wygodna, ale też bezpieczna w użytkowaniu, co zawdzięcza między innymi mocowaniu brzeszczotu do uchwytu za pomocą trzech wkrętów oraz pokryciu rękojeści antypoślizgowym materiałem.

Zestaw pił Stanley 3 w 1
Zestaw pił Stanley 3 w 1 przyda się w każdym domu i ogrodzie ze względu na liczne możliwości zastosowania. To komplet w skład którego wchodzi uchwyt oraz trzy brzeszczoty przeznaczone między innymi do cięcia drewna, metalu, różnego rodzaju rur oraz wycinania otworów. Wymiana brzeszczotów jest prosta i trwa tylko kilka chwil, ponieważ uchwyt został tak skonstruowany by można było mocować do niego brzeszczoty bez użycia innych narzędzi.

Odpowiednio wyprofilowana rękojeść gwarantuje bezpieczeństwo pracy i pozytywnie wpływa na jej komfort. Zestaw pił Stanley 3 w 1 jest nie tylko praktyczny, ale też łatwy w przechowywaniu - zajmie mało miejsca, ponieważ można go złożyć.
Produkty firmy Stanley dostępne są w renomowanych sklepach narzędziowych i marketach budowlanych na terenie całego kraju.


Informacje o firmie Stanley The Stanley Works, Inc. (Stanley) – producent i dostawca wysokiej jakości narzędzi ręcznych – obecny jest na rynku amerykańskim od 1843 roku. Od około 1920 roku marka STANLEY, jako producent narzędzi i okuć, jest znana na wszystkich kontynentach. W Polsce firma reprezentowana jest przez Stanley Sales and Marketing Poland.
Pierwsze przedstawicielstwo handlowe firmy Stanley rozpoczęło swoją działalność w Polsce w 1991 roku jako Stanley International Holdings, Inc. Od 2002 roku nosi obecnie obowiązującą nazwę – Stanley Sales and Marketing Poland.
Od 1992 roku działa we Wrocławiu fabryka Stanley Fastening Systems Poland, produkująca elementy złączne dla Stanley Bostich. W 1997 roku zakłady zostały przeniesione do znacznie większego, zajmującego ponad 13 tys. metrów kwadratowych powierzchni, obiektu.
Obecnie fabryka Stanley Fastening Systems Poland sp. z o.o. zatrudnia około 300 pracowników. Produkuje ponad 15 miliardów gwoździ rocznie. Jest to największa tego typu fabryka firmy Stanley na świecie.
Stanley jest dziś jednym z najpopularniejszych znaków firmowych na świecie. Jest rozpoznawany jako producent markowych narzędzi, okuć oraz produktów wyposażenia wnętrz. W wyniku rozszerzania i różnicowania swojej oferty, Stanley posiada dziś kilkadziesiąt tysięcy produktów przeznaczonych dla przemysłu, usług i rzemiosła oraz szerokich grup klientów. Od ponad 36 lat The Stanley Works jest notowany na giełdzie w Nowym Jorku.
www.stanleyworks.pl

Nowe piły marki Stanley (Zdjęcia: 4)

<center>Piła Stanley Laminator</center><center>Piła Stanley Laminator</center><center>Zestaw pił Stanley 3w1</center><center>Zestaw pił Stanley 3w1</center>

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz