DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Jest strategia prywatyzacji Sklejki-Pisz

Autor: dja
Źródło:
Data: 2006-07-08


Ministerstwo Skarbu Państwa przyjęło strategię prywatyzacji Sklejki-Pisz SA, jednego z największych w Polsce producentów wyrobów sklejkowych, opracowaną przez Beskidzki Dom Maklerski.

fot. Sklejka-Piszfot. Sklejka-Pisz

Strategia przewiduje sprzedaż w pierwszej kolejności mniejszościowego pakietu akcji na GPW z równoległym podwyższeniem kapitału zakładowego i emisją nowych akcji o wartości ok. 10 mln zł.

W późniejszym okresie resort skarbu zakłada sprzedaż pakietu kontrolnego spółki (ok. 51%) inwestorowi strategicznemu wyłonionemu w trybie rokowań podjętych na podstawie publicznego zaproszenia.

O zainteresowanie udziałem w prywatyzacji fabryki w Piszu informował przed kilkunastoma miesiącami giełdowy Paged SA, do którego należą zakłady sklejkowe w Morągu i Ełku.

Sklejka-Pisz SA jest producentem wyrobów sklejkowych. Historia fabryki sięga początków XX wieku. W trakcie wojny zakład uległ zniszczeniu. Po odbudowie w 1947 roku wznowił produkcję sklejek i płyt stolarskich.

Profil produkcyjny obejmuje sklejkę w najrozmaitszych jej postaciach – od standardowej sklejki w arkuszach, poprzez sklejki pokryte filmami, sklejki dekoracyjne, specjalną sklejkę do cięcia laserem, listwy sklejkowe czy płytę stolarską, do skomplikowanych przestrzennie kształtek sklejkowych, obrabianych w nowoczesnych centrach obróbczych CNC. Ponadto spółka jest jedynym w Polsce i jednym z nielicznych na świecie, producentem dwóch specjalnych wyrobów: elektroizolacyjnego drewna warstwowego o nazwie ELKON oraz specjalnego materiału warstwowego o nazwie LIGNOFOL, o wysokich właściwościach mechanicznych i wytrzymałościowych.

Głównymi segmentami rynkowymi spółki są meblarstwo, budownictwo, produkcja środków transportu, produkcja opakowań, przemysł elektrotechniczny i maszynowy. Około 60% produkcji fabryki trafia na rynki zagraniczne.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz