DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Zabezpiecz się w wakacje

Autor: Dominika Zwierzyńska
Źródło: Heureka
Data: 2006-07-07


Nadszedł wreszcie oczekiwany przez nas z niecierpliwością sezon urlopowy – czas odpoczynku i relaksu. Wielu z nas planowało wakacje już od dawna ... morze, góry, ciepłe kraje. Niestety nasz spokój może zakłócić myśl o pozostawionym bez opieki domu. Każdy chciałby uniknąć włamania, strat materialnych, zniszczeń, a także świadomości, że ktoś obcy wdarł się do jego azylu.

Dla wielu z nas najlepszym zabezpieczeniem przed nieproszonymi gośćmi jest zaufany i czujny sąsiad. Jednak ten sposób nie zawsze bywa skuteczny. Dlatego coraz częściej decydujemy się na zakup profesjonalnych zabezpieczeń. Policyjne statystyki alarmują bowiem, że codziennie złodzieje włamują się do 212 mieszkań, piwnic i strychów. Średnio co 3 minuty ktoś jest okradany.

To oczywiste, że dom trzeba chronić, i to chronić skutecznie. Zadbaj więc o to, gdy wyruszysz na upragniony urlop – nie pozwól by ktoś go zepsuł. Ochronę oraz bezpieczeństwo Tobie i Twojej rodzinie mogą zapewnić KRISPOL i NICE.

Ze statystyk wynika, że bardzo często o włamaniu decydują zbyt słabe zabezpieczenia drzwi wejściowych, bram garażowych oraz okien. O te właśnie miejsca NICE i KRISPOL zadbały w szczególności. Brama garażowa KRISPOL chroni Twój samochód, rower, czy motocykl. Zabezpiecza również przed wejściem do domu nieproszonych gości - jeśli garaż jest połączony z częścią mieszkalną. A odpowiednia technologia i zastosowany system zabezpieczeń gwarantują pełne bezpieczeństwo dla jej użytkowników. Dodatkową ochronę stanowią rolety zewnętrzne KRISPOL. Wyposażając bramy i rolety KRISPOL w automatykę NICE otrzymasz idealny system chroniący Twój dom.

Jednym z podstawowych zabezpieczeń wykorzystywanych w bramach KRISPOL jest rygiel ręczny – jego zastosowanie uniemożliwia podniesienie z zewnątrz zamkniętej bramy. Dodatkowo można wyposażyć bramę w zamek cylindryczny z wkładką patentową – to rozwiązanie zalecane jest w garażach połączonych z częścią mieszkalną. Przy zastosowaniu takich napędów jak elektromechaniczny siłownik Spider firmy NICE, dodatkowe zabezpieczenie stanowi blokada dociskowa.

Aby spokojnie odpoczywać na wakacjach warto również pomyśleć o roletach zewnętrznych KRISPOL. Są one idealnym zabezpieczeniem przed słońcem oraz niepogodą i oczywiście przed włamywaczami. Profil pancerza rolet KRISPOL wykonany jest z tłoczonego aluminium lub z aluminiowych blach giętych wypełnionych utwardzoną bezfreonową pianką poliuretanową. Dodatkowo stosuje się wzmocnienie dolnej listwy oraz zamek baskwilowy. Idealnym napędem do rolet jest Neo M Plus firmy NICE, który w połączeniu z wieszakiem blokującym - stosowanym głównie przy tego typu napędach – sprawia, że roleta jest odporna na próbę otwarcia jej z zewnątrz.

Neo M Plus ma wbudowana centralę sterującą z odbiornikiem radiowym z kodem dynamicznie zmiennym oraz możliwość współpracy z czujnikiem klimatycznym. Jego dodatkową zaletą jest estetyczny wygląd.
Programator czasowy PLANOTIME firmy NICE umożliwia bezprzewodowe, automatyczne sterowanie wszelkimi siłownikami i centralami z bogatej oferty NICE. Posiada on niezwykłą funkcję, przydatną właśnie w okresie urlopowym. Otóż, sterując domowymi urządzeniami, potrafi samoczynnie zmieniać w pewnym zakresie porę ich włączania i wyłączania, co z zewnątrz sprawia wrażenie, że dom, obserwowany przez włamywaczy, jest zamieszkany.

Dzięki NICE i KRISPOL Twoje wakacje upłyną w spokoju i pewności, że dom, pomimo Twojej nieobecności, jest bezpieczny. Już teraz zamontuj bramy i rolety KRISPOL wzbogacone automatyką NICE bowiem zasługujesz na beztroski urlop.

Zabezpiecz się w wakacje (Zdjęcia: 4) 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz