DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Informacje z Trans-Intur SA

Autor:
Źródło:
Data: 2006-07-04


Tras-Intur: Konwersja obligacji na akcje

Tras-Intur SA poinformował, że w ramach emisji obligacji serii C wydawanych za obligacje serii A i B wyemitowane w 2002r. przez Tras Tychy SA, zostało objęte 770 obligacji przez czterech inwestorów instytucjonalnych. Ponadto wpłynęły oświadczenia o konwersji obligacji serii C na akcje serii K od trzech inwestorów instytucjonalnych posiadających łącznie 540 obligacji serii C. Po konwersji powstanie w ten sposób 2.160.000 akcji.

Powyższa operacja jest ważnym elementem realizowanego przez zarząd Tras-Inturu procesu restrukturyzacji. Spowoduje obniżenie zobowiązań oraz zwiększenie kapitałów własnych spółki, co powinno stworzyć stabilne podstawy do dalszego rozwoju działalności operacyjnej i umożliwi pozyskanie finansowania rosnącej produkcji.

Ponadto spłata obligacji serii A i B miała nastąpić w 2007 roku, co spowodowałoby odpływ ze spółki blisko 10 mln zł. Obecnie takie zagrożenie już nie występuje. Oprócz korzyści kapitałowych pojawiają się również korzyści dla wyniku finansowego. Koszty finansowe bieżącej obsługi zadłużenia obligacyjnego wynosiły bowiem ponad 600.000 zł rocznie. Zarząd liczy także na odbudowę bazy inwestorów instytucjonalnych zainteresowanych długoterminowym charakterem podejmowanych w spółkę inwestycji.


Tras-Intur: Umowa z Mostostalem Kraków

Tras-Intur SA przyjął do realizacji zlecenie na wykonanie, dostawę i montaż aluminiowej stolarki otworowej o wartości ponad 512 tys. zł. Zleceniodawcą jest firma Mostostal Kraków SA.

Zamówione drzwi, okna oraz fasady zostaną dostarczone i zamontowane w budynku Pakowni Herbaty Zakładu Unilever w Katowicach.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz