DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Stora Enso kupiła 12,4 proc. producenta opakowań Intercell

PAP

Autor: pr
Źródło: PAP
Data: 2004-12-15


Międzynarodowa Korporacja Finansowa (IFC) z grupy Banku Światowego sprzedała firmie Stora Enso Oy 12,4 proc. akcji producenta opakowań Intercell SA - podał Bank Światowy w komunikacie.

"Sprzedaż ta jest częścią transakcji nabycia przez Stora Enso 66 proc. udziałów w Intercell od IFC i udziałowców prywatnych. Reszta udziałów pozostaje w ręku Skarbu Państwa" - podał BŚ, nie informując o wartości transkacji.

Intercell jest jednym z największych polskich producentów opakowań tekturowych, prowadzi zintegrowaną działalność, od zbiórki makulatury do produkcji opakowań. Wielkośc sprzedaży Intercell w 2003 roku wyniosła 150 mln euro, z czego 60 proc. to opakowania.

Itercell prowadzi również największą w Polsce zbiórkę makulatury, dającą mu ok. 15 proc. udziału w rynku krajowym. Firma zatrudnia około 1.900 osób.

IFC zajmuje się inwestycjami w sektorze prywatnym.

"Sprzedaż udziałów w Intercell przez IFC pokazuje zmieniającą się rolę IFC w Polsce, spowodowaną członkostwem Polski w Unii Europejskiej. W sytuacji łatwiejszego dostępu do kapitału prywatnego IFC ogranicza swoją rolę do udziału w projektach, gdzie może mieć kluczową pozycje ze względu na perspektywy rozwoju kraju i gdzie nie ma możliwości finansowania prywatnego" - podano w komunikacie.

IFC będzie kontynuować pomoc dla polskich firm, zainteresowanych inwestowaniem w innych gospodarkach przechodzących transformację i na rynkach krajów rozwijających się.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz