DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

NEPCon wykona proces odnowienia certyfikatu FSC dla RDLP w Zielonej Górze

Autor:
Źródło:
Data: 2006-07-04


Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Zielonej Górze powierzyła proces certyfikacji programowi Smartwood reprezentowanemu przez NEPCon

Firma NEPCon sp. z o.o., przedstawiciel programu certyfikacyjnego SmartWood podpisała umowę na przeprowadzenie procesu odnowienia certyfikatu FSC dla RDLP w Zielonej Górze. Rozpoczęcie auditu recertyfikującego planowane jest na początek sierpnia 2006.
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Zielonej Górze obejmuje swoim zasięgiem lasy zachodniej Polski o powierzchni 452 781,90 ha, w tym powierzchnia leśna wynosi 432 859,84 ha. Lesistość obszaru działania RDLP w Zielonej Górze wynosi 48,9% i jest najwyższa w kraju.
Dyrektor RDLP w Zielonej Górze mgr inż. Leszek Banach powiedział: „W celu zaoferowania naszym partnerom handlowym drewna ze świadectwem, iż pochodzi ono z gospodarstwa leśnego zarządzanego właściwie, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Zielonej Górze poddaje się badaniu w kierunku wznowienia certyfikatu dobrej gospodarki leśnej według standardów FSC jaki otrzymaliśmy w czerwcu 2001 roku na okres 5 lat. Na certyfikacji korzystają wszyscy: las, w którym prowadzona jest zrównoważona gospodarka; klienci, nabywający certyfikowane wyroby oznaczone logo FSC, mający poczucie, że swoim zakupem nie przyczyniają się do niszczenia środowiska, łamania praw lokalnej społeczności czy tez obniżania potencjału ekonomicznego gospodarki leśnej oraz właściciele zakładów przetwórstwa drzewnego.”
RDLP w Zielonej Górze jest jedną z 17 Regionalnych Dyrekcji Lasów Państwowych. Lasy Państwowe administrują na powierzchni ponad 7,54 mln ha, co stanowi prawie 25% powierzchni Polski. Powierzchnia lasów zajmuje ok. 6,94 mln ha (78,4% ogólnej powierzchni lasów w Polsce).
Certyfikacja RDLP w Zielonej Górze będzie prowadzona według Przejściowego Standardu SmartWood dla Polski SW-STD-POL-2006-06, który jest dostępny na stronie internetowej NEPCon (http://www.nepcon.net). W ramach rozpoczętej publicznej konsultacji zespół SmartWood przyjmie wszelkie komentarze dotyczące standardu i gospodarki leśnej prowadzonej przez RDLP w Zielonej Górze. Zachęcamy każdego posiadającego informacje lub komentarze do skontaktowania się z NEPCon i SmartWood. Więcej informacji o procesie certyfikacji RDLP w Zielonej Górze znajduje się na stronie www.nepcon.net.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz