DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Niemcy kupują i wywożą polskie domy drewniane

Autor:
Źródło:
Data: 2006-06-21


Nawet 25-30 proc. ceny może zaoszczędzić niemiecka rodzina, kupując drewniany dom w Polsce, rozbierając go, przewożąc i składając z powrotem u siebie -"Życie Warszawy".

Zarabiają na tym wszyscy. Stare drewniane domy w Polsce nie cieszą się zainteresowaniem. Zamiast jednak je burzyć, lepiej sprzedać na eksport. Transportem i wszystkimi pracami budowlanymi zajmują się polscy specjaliści.
Niemieckie media mówią nawet o nowej modzie. – Coraz więcej Niemców decyduje się na zakup domu w częściach w Polsce – donoszą reporterzy Stern TV. Rozbiórka z pełnym opisem elementów trwa najwyżej pięć dni – dowiedzieliśmy się w jednej z firm budowlano-transportowych z okolic Szczecina. – Jeśli wszystko jest w dobrym stanie, dom można składać natychmiast w innym miejscu. Jeśli nie, sami dorabiamy brakujące elementy. Na miejscu ekipa czteroosobowa składa dom w najwyżej dwa tygodnie. Ile to kosztuje? Dniówka pracownika – 150 zł. Do tego transport. Średnio potrzeba 4-5 ciężarówek. Kilometr przejazdu jednej – od 4 zł.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz