DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Stora Enso zwiększa inwestycje w Chinach

Autor: dja
Źródło:
Data: 2006-06-21


Koncern Stora Enso podpisał nową umowę kredytową z International Financing Corporation. Umowa zwiększa limit kredytu do poziomu 300 mln USD.

Fabryka papieru w Suzhou<br>fot. Beijing ReviewFabryka papieru w Suzhou<br>fot. Beijing Review

Kredyt posłuży do finansowania bieżącej działalności Stora Enso w Chinach, jak przyszłych inwestycji planowanych w tym kraju.

W kwietniu 2006 Stora Enso wraz z chińską firmą Shandong Huatai Paper założyła spółkę joint-venture, której celem jest produkcja papieru przeznaczonego do drukowania prasy i katalogów. Fabryka ma posiadać roczne zdolności produkcyjne na poziomie 200.000 ton. Papier produkowany będzie na bazie makulatury.

Na chińskim rynku Stora Enso obecna jest od 1991r. poprzez Stora Enso Suzhou Paper Co. Ltd.. Ta fabryka papieru zlokalizowana w Suzhou została mocno zmodernizowana w 1998r. i obecnie produkuje 240.000 ton papieru rocznie w całości przeznaczonego na rynek chiński.

Od 2005 Stora Enso dzięki uzyskaniu zezwolenia na zakup ziemi, zakłada plantacje surowca drzewnego w prowincji Guangxi na południu Chin. Obecne pozwolenia obejmują obszar 60.000 ha plantacji.

Stora Enso zwiększa inwestycje w Chinach (Zdjęcia: 2)

Fabryka papieru w Suzhou<br>fot. Beijing ReviewFabryka papieru w Suzhou<br>fot. Beijing Review

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz