DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Sadzonki za makulaturę

Autor:
Źródło:
Data: 2006-06-19


Od piątku, przez cały weekend, przed urządzonym na krakowskich Błoniach miasteczkiem recyklingowym stała kolejka tych, którzy makulaturę, aluminiowe puszki i butelki chcieli wymienić na sadzonki drzew, krzewów i kwiatów.

(...) Zdobyłem kolejne kilka lip - mówił Marek Szuba, który na Błonia przyszedł z żoną i córeczką. To drzewka około czteroletnie. Zbieramy makulaturę i przynosimy je na miejsce zbiórek. Kolejka tylko z pozoru była duża. Wydawanie sadzonek szło bardzo sprawnie, nie czekaliśmy długo - dodał.
Niektórzy uczestnicy akcji byli znakomicie zorganizowani. Na Błonia przyjeżdżali samochodami z przyczepami wypełnionymi surowcami wtórnymi. Mieli nawet taczki, którymi dowozili surowce do kontenerów. 10 kg makulatury, 20 puszek aluminiowych lub 20 opakowań szklanych można było wymienić na sadzonki lipy, brzozy, świerku, kaliny, lobelii i innych kwiatów. 10 baterii lub 10 butelek PET - na smycze lub magnesy na lodówkę. 20 baterii lub 20 butelek PET - na koszulki, kubki albo czapeczki.
(...) W zeszłym roku podczas Festiwalu zebrano 30 ton makulatury, ponad tonę butelek PET, 12 ton szkła bezbarwnego, osiem ton szkła kolorowego, 700 kg puszek aluminiowych, 890 kg baterii i dwa tysiące baterii guzikowych.
Tegoroczny IV Festiwalu Recyklingu odbywał się pod hasłem "Dostatek atrakcji na Błoniach". Impreza jest poświęcona promocji zbiórki surowców wtórnych oraz możliwości ich wykorzystania. Ideą Festiwalu jest promowanie recyklingu jako szansy na rozsądne i ekologiczne gospodarowanie ograniczonymi zasobami naturalnymi Ziemi. Podczas kolejnych edycji imprezy z użyciem surowców budowane są atrakcyjne instalacje...

Gazeta Krakowska


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz