DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Europol Meble zainwestuje w Podaninie

Europol Meble

Autor: dja
Źródło: Europol Meble
Data: 2006-06-15


Europol Meble SA otrzymał zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej SSE, Podstrefa Chodzież.

Zestaw wypoczynkowy z kolekcji Europol MebleZestaw wypoczynkowy z kolekcji Europol MebleFot. Europol Meble

W Podaninie k/Chodzieży, na powierzchni ponad 16 ha, firma planuje zainwestować minimum 24 mln euro. Inwestycję podzielono na trzy fazy. W pierwszym etapie, czyli do końca 2008r. uruchomiona zostanie produkcja stelaży drewnianych dla branży meblarskiej. Produkowane stelaże mają być produktami najwyższej jakości o nowych właściwościach użytkowych.

Następnie, do końca 2009r. uruchomiony zostanie zakład produkcji mebli tapicerowanych w oparciu o innowacyjny proces wytwórczy. Ostatni, trzeci etap obejmie budowę obiektów na potrzeby centrum logistycznego i usług finansowo-księgowych.

Łącznie firma stworzy co najmniej 500 nowych miejsc pracy.

Firma Europol Meble SA to spółka z niemieckim kapitałem, powstała w 1993 roku na bazie zakupionego Zakładu Maszyn Ceramicznych w Chodzieży. Obecnie wchodzi w skład Holdingu firm PBV Polipol Beteiligungs und Verwaltungs GmbH w Niemczech.

Dynamiczny rozwój spółki i stale rosnąca ilość zamówień stworzyły potrzebę rozbudowywania firmy. W 1996r. zakupiono zakład Pilskich Fabryk Mebli. Obecnie hale produkcyjne w Chodzieży zajmują powierzchnię 18.000 m2.

W 1994r. zbudowano pierwszą halę nowego zakładu produkcyjnego w Wągrowcu. Następne powstawały kolejno w latach 1995, 2002 i 2003. Łączna powierzchnia hal wągrowieckich wynosi obecnie 13.000 m2.

Przedmiotem produkcji są meble charakteryzujące się wysoką jakością, dużą wygodą i funkcjonalnością oraz ciekawym wzornictwem. Prawie 100% produkcji kierowane jest na eksport, głównie do Niemiec, Austrii i Szwajcarii.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz