DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Barlinek laureatem Eurokonkursu "Amico Europae"

Barlinek SA

Autor:
Źródło: Barlinek SA
Data: 2004-12-15


Firma Barlinek S.A. została nagrodzona w prestiżowym konkursie "Amico Europae" (Przyjaciel Europy), organizowanym przez ogólnopolskie Stowarzyszenie "PRO EUROPA". Barlinek został laureatem w kategorii "Duże przedsiębiorstwo europejskie". Statuetkę Eurokonkursu, na wczorajszej Gali Finałowej w Teatrze na Woli w Warszawie, wręczył przedstawicielowi Barlinek S.A. Jacek Piechota Minister Gospodarki.

Statuetka EurokonkursuStatuetka Eurokonkursu

Społeczno-gospodarczy konkurs "Amico Europae" docenia i promuje osoby oraz firmy, które swoją działalnością wpływają na korzystny wizerunek Polski w Europie oraz przyczyniają się do przyspieszenia pozytywnych zmian w polskim życiu społecznym, politycznym i gospodarczym, a w efekcie do podwyższania stopy życiowej Polaków. Organizatorem Eurokonkursu jest ogólnopolskie Stowarzyszenie „PRO EUROPA", które jest jedną z największych polskich organizacji proeuropejskich. W głównej sferze działalności Stowarzyszenia pozostaje edukacja, nauka, gospodarka oraz inne w tym polityczne aspekty procesu integracji europejskiej. W uzasadnieniu przyznania tytułu Laureata Eurokonkursu firmie Barlinek S.A. podano: "udane łączenie działalności społecznej, w tym proeuropejskiej, z osiągnięciami ekonomicznymi oraz działalnością na polu ochrony środowiska". Barlinek S.A., razem z czterema innymi laureatami, zostały wyłoniony z grupy kilkudziesięciu firm. Oceny kandydatów dokonała niezależna kapituła złożona z przedstawicieli świata gospodarki, nauki, sektora pozarządowego oraz mass mediów.

Rok 2004 obfituje w nagrody i wryróżnienia dla Barlinek S.A. Firma została m.in. uhonorowana przez czasopismo Businessman Magazine, które przyznało jej tytuł "Marki Przyszłości", a Wojewoda Zachodniopomorski uznał ją za "Inwestora roku". Barlinek S.A. otrzymał również nominację w konkursie Nagroda Gospodarcza Prezydenta, w kategorii "Polskie Przedsiębiorstwo".

Barlinek laureatem Eurokonkursu "Amico Europae" (Zdjęcia: 2)

Statuetka EurokonkursuNagrodę w imieniu firmy odebrał M. Janke

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz