DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Trzeci stopień zagrożenia pożarowego w lasach

Autor:
Źródło:
Data: 2006-06-13


Po kilku upalnych dniach w lubuskich lasach wprowadzono trzeci, najwyższy, stopień zagrożenia pożarowego. Straż pożarna i leśnicy przed zbliżającym się długim weekendem apelują o ostrożność, gdyż w takich warunkach o pożar w lesie bardzo łatwo; tylko w poniedziałek odnotowano ich 14.

W Lubuskiem pogoda sprzyja weekendowym wycieczkom do lasu i nad jeziora, których w regionie nie brakuje. Niestety więcej ludzi w lesie, to zawsze większe zagrożenie pożarem. Najważniejsze, by przestrzegać podstawowych zasad i nie używać ognia pod żadną postacią - powiedział rzecznik lubuskiej straży pożarnej Dariusz Żołądziejewski.
W ciągu kilku najbliższych dni w Lubuskiem ma być słonecznie i bardzo ciepło, z możliwością niewielkiego deszczu. W czwartek i piątek upały, sięgające obecnie 30 stopni Celsjusza, nieco zelżeją - będzie od 22 do 24 stopni C. W sobotę i niedzielę ponownie będzie bardzo ciepło - poinformowała PAP Regionalna Stacja Hydrologiczno-Meteorologiczna IMiGW w Gorzowie Wlkp.
Od początku roku strażacy w Lubuskiem gasili już prawie 500 pożarów ściółki i lasu, w tym trzy duże; największy z nich w okolicach Zasiek na południu regionu strawił prawie 70 ha lasu.
(mj) WP (PAP)


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz