DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Prawo serii - pożar w fabryce OSB Egger'a

Egger

Autor: Dominik Jabłoński
Źródło: Egger
Data: 2006-06-08


3 czerwca w fabryce OSB należącej do firmy Egger, w Wismarze (Niemcy), doszło do wybuchu pyłu drzewnego.

Egger - zakład w WismarzeEgger - zakład w WismarzeFot. Meklemburgia.pl

Pożar jaki nastąpił po wybuchu spowodował znaczne szkody materialne, nie ma na szczęście poszkodowanych wśród personelu. Zarząd spółki informuje, że pomimo dużej presji prac remontowych, przerwa w produkcji potrwa ok. dwóch tygodni. W tym czasie zaopatrzenie klientów realizowane będzie z zapasów magazynowych, jednak możliwe będą opóźnienia w realizacji zamówień.

To drugi tego typu wypadek w ostatnim czasie. 20 kwietnia podobny scenariusz miał miejsce w zakładzie produkcji OSB w Heiligengrabe (Niemcy) należącym do Kronoply.

W warunkach dużego popytu na OSB, oba pożary poprzez ograniczenie zdolności produkcyjnych, przyczyniają się do umocnienia tendencji wzrostu cen tego produktu.

EGGER Holzwerkstoffe Wismar GmbH & Co. KG to jeden z 15 zakładów grupy EGGER zlokalizowanych na terenie Austrii, Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii i Rosji, z główną siedzibą w St. Johann w Tyrolu (Austria). Jest to przedsiębiorstwo rodzinne zaliczające się do największych w Europie producentów płyt wiórowych, płyt MDF, płyt OSB i uszlachetnionych płyt surowcowych. Grupa EGGER zatrudnia 4.800 pracowników. Roczna wydajność produkcji firmy EGGER to 5,17 mln m3 surowców drzewnych. Duża część produkcji płyt poddawana jest dalszemu przetworzeniu, zakłady Egger'a opuszcza w ciągu roku 168 mln m2 różnego rodzaju płyt laminowanych, 6,5 mln m2 elementów gotowych oraz 45 mln m2 paneli podłogowych. 70% produkcji trafia na eksport.

Zakład w Wismarze wchodzi w skład tzw. klastra drzewnego Wismar. Na fotografii zakład Eggera znajduje się po prawej stronie, niebieskie budynki po lewej to tartak należący do firmy KNT.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz