DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Prace sezonowe zmniejszą bezrobocie

Autor:
Źródło:
Data: 2006-06-06


Stopa bezrobocia w maju spadła do 16,5 proc. z 17,2 proc. w kwietniu tego roku - podało Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

Liczba bezrobotnych w końcu maja 2006 wyniosła 2.584,5 tys. osób i w porównaniu do końca kwietnia 2006 spadła o 119,1 tys. osób (4,4 proc.).
"Jak wynika z analizowanych danych, większość bezrobotnych podejmuje zatrudnienie z własnej inicjatywy bez pośrednictwa urzędów pracy. Przyczyną wzmożonych wyrejestrowań z ewidencji osób poszukujących pracy było podejmowanie prac sezonowych w budownictwie, rolnictwie, ogrodnictwie, transporcie, leśnictwie. Zauważalne było również zatrudnienie w ramach aktywizacji bezrobotnych poprzez formy subsydiowane, tj.: prace interwencyjne, roboty publiczne oraz staże" - napisano w komentarzu do wstępnych danych.
Od początku roku liczba bezrobotnych spadła o 188,5 tys. osób (o 6,8 proc.) wobec spadku o 132,3 tys (o 4,4 proc.) w analogicznym okresie ubiegłego roku.
Liczba ofert pracy zgłoszonych przez pracodawców do urzędów pracy w maju 2006 r. (na podstawie meldunków wojewódzkich urzędów pracy) wyniosła 112,8 tys. i w porównaniu do kwietnia 2006 wzrosła o 6,7 tys. (o 6,3 proc.).
PAP(eg) Bezrobocie maleje


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz