DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Cieśle i stolarze poszukiwani

Autor:
Źródło:
Data: 2006-06-04


Wybierasz się do pracy za granicę? Nie jedź w ciemno. Sprawdź wcześniej, jakie masz szanse na europejskim rynku pracy Które zawody cieszą się największą popularnością? Na jaką profesję będzie w przyszłości zapotrzebowanie?

(...)
BRANŻA BUDOWLANA
– Przez najbliższe 15 lat branża budowlana w Irlandii nadal będzie kwitła – twierdzi Christian Kroczek z Eastlink Recruitment z Irlandii. Podobnie wygląda sytuacja w Wielkiej Brytanii. Dlatego nie słabnie zapotrzebowanie na murarzy, tynkarzy, płytkarzy, cieśli, dekarzy, stolarzy budowlanych czy elektryków. Najczęściej oczekuje się od nich przynajmniej kilkuletniego doświadczenia, poświadczonego kwalifikacjami zawodowymi, dyplomami ukończonych kursów i szkoleń oraz referencjami. Kolejnym wymogiem jest co najmniej komunikatywna znajomość języka obcego (choć czasami nie jest ona wymagana w ogóle), a także fotograficzna dokumentacja ich wcześniejszej pracy. Często pracodawca oczekuje również posiadania własnego zestawu narzędzi i odzieży ochronnej.
Dużym zainteresowaniem cieszą się także inżynierowie budownictwa. Wymagania stawiane kandydatom to kierunkowe wykształcenie wyższe i minimum roczne lub dwuletnie doświadczenie, choć poszukiwani są również absolwenci bez doświadczenia. Ze względu na charakter stanowiska, które wymaga czasami nadzorowania pracy innych, warunkiem koniecznym jest bardzo dobra znajomość języka angielskiego. Jak stwierdza Michał Świerczewski, konsultant z Graftonu, agencji rekrutującej do pracy w Wielkiej Brytanii i Irlandii, wciąż brakuje osób z doświadczeniem do pracy na stanowisku inżyniera budownictwa, kierownika budowy, kierownika kontraktu, projektanta dróg i mostów. Wynagrodzenie roczne zaczyna się od 20 tys. euro (78 tys. zł) brutto. – Wysokość zarobków zależy od stażu pracy i wynieść może nawet 60 tys. euro (235 tys. zł) brutto – informuje konsultant.

OPERATOR MASZYN CNC
Pracodawcy z Anglii, Irlandii i Finlandii zgłaszają bardzo duże zapotrzebowanie na operatorów maszyn CNC (używanych w przemyśle w celach produkcyjnych). NewEuropeanStaff.com, agencja rekrutująca do pracy w Wielkiej Brytanii, wymaga od kandydatów przynajmniej 2–3 lat doświadczenia i komunikatywnej znajomości języka angielskiego. Zarobki zaczynają się od 7 funtów (40 zł) brutto za godzinę. Od chętnych do pracy w Finlandii, których rekrutuje agencja Centromed, oczekuje się nieco więcej, tj. minimum pięciu lat doświadczenia na stanowisku operatora obrabiarek numerycznych CNC. Wymagana jest także znajomość programów Heidenhein i Fanuc lub Siemens 810D oraz umiejętność czytania rysunków technicznych. Niezbędna jest również komunikatywna znajomość języka angielskiego. Wynagrodzenie wynosi ok. 10 euro (39 zł) netto za godzinę.
(...)

Dominika Górecka
Ranking zawodów
www.pracaizycie.pl


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz