DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Forte będzie rekomendowało wypłatę dywidendy z zysku za 2004 rok

PAP

Autor: pb
Źródło: PAP
Data: 2004-12-08


Zarząd Fabryki Mebli Forte SA będzie rekomendował wypłatę dywidendy z zysku za 2004 rok - poinformował w środę prezes spółki Maciej Formanowicz. Forte nie wyklucza, że zysk grupy w 2004 roku zostanie podwojony.

"Zarząd będzie rekomendował wypłatę dywidendy za rok 2004" - powiedział na spotkaniu z dziennikarzami Formanowicz. Nie podał jednak szczegółów.

Z zysku za 2003 rok Forte nie wypłacało dywidendy. W całym 2003 roku grupa osiągnęła zysk w wysokości 13,2 mln zł w porównaniu z 6,8 mln zł w 2002 roku oraz przychody w wysokości 348,3 mln zł wobec 323,8 mln zł rok wcześniej.

Po trzech kwartałach 2004 roku zysk netto grupy Forte wzrósł w tym czasie do 16,5 mln zł z 4,7 mln zł, grupa miała 280,8 mln zł przychodów ze sprzedaży wobec 244 mln zł przychodów w analogicznym okresie 2003 roku.

Zarząd Forte nie wyklucza, że w 2004 roku zysk może zostać podwojony.

"Wynik za trzy kwartały, który już przewyższa wynik 2003 roku i perspektywa czwartego kwartału skłania do przypuszczenia, że podwojenie wyniku jest możliwe" - powiedział członek zarządu Forte Andrzej Korzeb.

W skład grupy Forte wchodzi obecnie 11 spółek: pięć produkcyjnych z sześcioma fabrykami (pięć w Polsce i jedna na Ukrainie) i jedną w budowie w Rosji oraz spółki handlowe. Grupa zatrudnia obecnie ponad 2,7 tys. osób.

Forte planuje też otwarcie przedstawicielstw w Hiszpanii, we Francji i Wielkiej Brytanii.

Obroty fabryki w Rosji, która zostanie uruchomiona w przyszłym roku, mają wynieść ponad 20 mln euro rocznie. Koszt inwestycji to łącznie 10-12 mln euro.

Zdaniem prezesa spółki efektywne rozwijanie sprzedaży na Wschodzie, m.in. w Rosji i na Ukrainie, wymaga inwestowania w tym regionie, dzięki czemu produkty nie są obciążone m.in. wysokim cłem.

"Tam przyrosty mogą być największe, tam też osiąga się najlepsze marże" - powiedział.

Według Formanowicza rozwijanie produkcji, rynków sprzedaży, czy przejęcie spółki Furnel daje potencjał zwiększenia przychodów do 500 mln zł. Nie podał jednak perspektywy takiego wzrostu.

Jak podało Forte eksport stanowi 80 proc. całej produkcji mebli w Polsce, a w 2003 roku jego wartość wyniosła 3,5 mld USD.

Polski rynek to ponad 40 proc. sprzedaży firmy, co przekłada się na kilkunastoprocentowy udział w rynku.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz