DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Anxin wchodzi w podłogi warstwowe

Cina Daily

Autor: dja
Źródło: Cina Daily
Data: 2006-05-17


Środki uzyskane przez Shanghai Anxin Flooring Co Ltd od Carlyle Group zostaną wykorzystane do stworzenia nowej marki, którą objęte zostaną podłogi z drewna litego i klejone warstwowo.

Podłoga z ipe<br>fot. Anxin FlooringPodłoga z ipe<br>fot. Anxin Flooring

Carlyle Group, jedna z największych prywatnych firm na świecie, ogłosiła, że wyda ok. 27,5 mln USD na zakup akcji Shanghai Anxin Flooring Co Ltd, największego chińskiego producenta i dystrybutora podłóg z litego drewna.

Zgodnie z oświadczeniem Carlyle wyda początkowo 20 mln USD, reszta inwestycji zostanie zrealizowana w ciągu następnych dwóch lat.

Nie została podana do publicznej wiadomości informacja dotycząca wielkości pakietu akcji jaki obejmie nowy udziałowiec.

Spółka Anxin Floorring zapowiedziała, że zamierza zadebiutować na giełdzie w Hongkongu w 2008r.

Shanghai Anxin Flooring Co Ltd założone zostało w 1994r. Posiada zakłady produkcyjne w Chinach, Brazylii i Rosji. Zdolności produkcji litych podłóg drewnianych sięgają 3,5 mln m2. W ubiegłym roku uzyskało 87,5 mln USD przychodów ze sprzedaży. Przedsiębiorstwo zatrudnia ok. 1700 pracowników, głównie w Chinach i Brazylii. Podłogi produkowane są z gatunków drewna pochodzących z całego świata.

Anxin ma ambicje zostać jednym z największych światowych producentów drewnianych podłóg warstwowych. Realizowany obecnie, 3-letni plan inwestycyjny, doprowadzić ma do uzyskania przez firmę zdolności produkcyjnych rzędu 5 mln m2 drewnianych podłóg warstwowych rocznie.

Dotychczas przedsiębiorstwo zainwestowało ponad 10 mln USD w dwie linie produkcyjne o rocznej zdolności produkcji ok. 2 mln m2 warstwowych podłóg z drewna.
W przyszłym roku plany inwestycyjne obejmują uruchomienie kosztem 25 mln USD kolejnych trzech linii produkcyjnych.

Latem ubiegłego roku spółka nabyła 4 ha gruntu w Prowincji Heilongjiang niedaleko granicy z Rosją. Na obszarze tym planowana jest budowa zakładu produkcji podłóg z drewna, którego koszt określono na 12,5 mln USD. Rozruch produkcji przewidywany jest na początek 2007r. Miesięcznie zakład przerabiać ma ok. 1000 m3 tarcicy.

W 2004 Anxin Flooring zakupił duży areał lasów naturalnych w Brazylii, w celu zapewnienia sobie bezpieczeństwa w zakresie dostaw surowca, zostając pierwszym chińskim przedsiębiorstwem posiadającym zasoby leśne poza granicami państwa. Obecnie Anxin importuje z Brazylii ponad 50% swojego zapotrzebowania na drewno wykorzystywane w produkcji podłóg.

Chiński rynek podłóg z drewna w 2005r. to ok. 230 mln m2 (w 2004r. 130 mln m2). W ciągu ostatnich pięciu lat przeciętne roczne tempo wzrostu tego sektora wyniosło 21%.

Anxin wchodzi w podłogi warstwowe (Zdjęcia: 3)

Podłoga z ipe<br>fot. Anxin FlooringZakład w Chinach<br>fot. Anxin FlooringZakład w Brazylii<br>fot. Anxin Flooring

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz