DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Tras-Intur: Jest zysk

Tras-Intur SA

Autor: dja
Źródło: Tras-Intur SA
Data: 2006-05-15


Tras-Intur SA według raportu za I kw. 2006r. osiagnął przychody ze sprzedaży na poziomie 12,529 mln zł (2006: 12,161 mln zł). Zysk na działalności operacyjnej wyniósł 208 tys zł, (2005: strata 1,605 mln zł), a zysk netto 15 tys. zł (2005: strata 1,799 mln zł).

W skład Grupy Kapitałowej oprócz Tras-Intur SA wchodzą spółki:
- Monto Tras Sp. z o.o. z siedzibą w Dąbrowie Górniczej; firma prowadzi działalność w zakresie produkcji stolarki PCV. Jej kapitał zakładowy wynosi 670 tys. zł. Tras-Intur posiada 93,28% udział w kapitale zakładowym.
- Ekowiknoplast Sp. z o.o. z siedzibą w Kijowie; na początku 2005 roku spółka zawiesiła działalność i została wystawiona na sprzedaż. Tras-Intur posiada 50% udział w kapitale zakładowym.

Wyniki finansowe Tras-Intur SA w I kwartale 2006r. odzwierciedlają pozytywny efekt zamknięcia procesu restrukturyzacji majątkowej spółki oraz realizację pierwszej fazy planów dotyczących znaczącego wzrostu produkcji stolarki budowlanej w bieżącym roku.

Porównanie pierwszych kwartałów 2005r. (przychody w wysokości 12,161 mln zł) i 2006r. (przychody w wysokości 12,529 mln zł) jest znacznie utrudnione ze względu na fakt, iż ubiegłoroczne sprawozdanie dotyczyło wyników działalności spółki prowadzonej na terenie południa kraju – w praktyce w trakcie fazy przygotowania do wygaszania produkcji okien w Skawinie i procesu przenoszenia jej do Inowrocławia, czego efektem było połączenie Tras-Tychy S.A. oraz Intur KFS Sp. z o.o. w dniu 30 czerwca 2005 roku.

Osiągnięte w I kwartale przychody oraz wynik finansowy z działalności operacyjnej, potwierdzają założenia zarządu dotyczące potencjału produkcyjnego i możliwości rozwoju Spółki w kolejnych kwartałach. Zastrzec należy, iż okres zimowy, w przypadku produkcji stolarki okiennej na potrzeby wielkich inwestycji budowlanych, charakteryzuje się stosunkowo najniższym poziomem przychodów w skali całego roku. Spółka w pierwszym kwartale osiągnęła dodatnie wyniki zarówno na poziomie operacyjnym jak i w wyniku netto.

Jedno z najistotniejszych wydarzeń dla Tras-Intur SA na przestrzeni ubiegłego kwartału stanowiła spłata całości kredytów związanych z działalnością Tras Tychy S.A. w Tychach i Skawinie, na łączną kwotę 13,767 mln zł, co otwiera drogę dla pozyskania bankowego finansowania dla rozwijającej się dynamicznie produkcji eksportowej spółki.

W kolejnych kwartałach 2006r. zarząd zamierza kontynuować politykę optymalizacji funkcjonowania spółki, celem zwiększenia rentowności prowadzonej działalności, połączonej ze wzrostem przychodów oraz dodatnich wyników finansowych z produkcji stolarki budowlanej.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz