DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Finsa kupuje Grupę Faus

Autor: dja
Źródło:
Data: 2006-05-11


Hiszpański producent płyt drewnopochodnych, wspólnie z grupą zarządającą Grupą Faus i Corporacion Caixa Galicia, chce kupić Grupę Faus producenta m.in. podłóg laminowanyc

Siedziba Grupy Faus<br>fot. FausSiedziba Grupy Faus<br>fot. Faus

Operacja finansowa czeka na zatwierdzenia przez urząd odpowiedzialny za koncentrację rynkową w Hiszpanii.

Hiszpańska Grupa Faus zajmuje się głównie produkcją podłóg laminowanych. Poza tym w ofercie firmy znajdują się m.in. meblowe i dekoracyjne płyty laminowane, obrzeża do płyt, drzwi oraz zestawy mebli do samodzielnego montażu. Grupa Faus w 2005r. zanotowała sprzedaż na poziomie 180 mln euro. Firma eksportuje ok. 80% produkcji do 45 krajów świata. Głównym odbiorcą produktów grupy jest USA. Firma posiada trzy zakłady produkcyjne o łącznej zdolności produkcyjnej 15 mln m2 laminatów rocznie, zatrudnia 1100 pracowników.

Finsa jest największym hiszpańskim producentem płyt wiórowych i MDF i jednym z czołowych przetwórców drewna na świecie. Założona w 1931 roku Finsa zaczynała swoją działalność jako tartak. Dziś Finsa to 11 fabryk, każda produkująca szeroką i zróżnicowaną gamę produktów. Firma zatrudnia ponad 2400 osób i produkuje ok. 2 mln m³ płyt MDF i wiórowych rocznie.

Finsa kupuje Grupę Faus (Zdjęcia: 2)

Siedziba Grupy Faus<br>fot. FausFibranor - zakład należacy<br>do Finsa. fot. Finsa

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz