DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

PODŁOGI i POSADZKI

muratorexpo

Autor: jr
Źródło: muratorexpo
Data: 2006-05-08


Murator EXPO – organizator największych na Mazowszu imprez targowych i wystawienniczych organizuje w Warszawie pierwsze w Polsce targi pod hasłem PODŁOGI i POSADZKI.

PODŁOGI I POSADZKI - To projekt wystawienniczy, skierowany zarówno do architektów wnętrz i stylistów, inwestorów instytucjonalnych, jaki i do indywidualnych inwestorów poszukujących ciekawych rozwiązań funkcjonalnych i estetycznych. Targi organizowane są we współpracy z Ogólnopolskim Stowarzyszeniem Parkieciarzy.
Patronem imprezy jest Instytut Wzornictwa Przemysłowego, a patronem medialnym magazyny: „Podłogi i Ściany”, „Podłoga” oraz serwis www.drewno.pl.

TARGI PODŁOGI I POSADZKI
odbędą się w dniach 13 – 15 października 2006 roku
w Centrum Targowym Murator EXPO,
w Al. Jerozolimskich 179, w Warszawie.


Swoje wyroby i usługi zaprezentują producenci i dystrybutorzy m. in.: płytek ceramicznych, podłóg laminowanych, posadzek przemysłowych, wykładzin podłogowych (korkowych, z PCV, z surowców naturalnych, kauczukowych, dywanowych), chemii budowlanej, preparatów do zabezpieczania i regeneracji drewna, materiałów ściernych, elektronarzędzi, maszyn i urządzeń do szlifowania drewna, akcesoriów do wykańczania drewnianych podłóg, a także importerzy drewna egzotycznego i wyrobów drewnianych na podłogi. Do udziału w targach są zaproszeni także producenci i dystrybutorzy dywanów – tkanych i wiązanych ręcznie, ale też produkowanych maszynowo, wykładzin dywanowych oraz elastycznych wykładzin podłogowych, paneli podłogowych z laminatu czy pokryć kamiennych. Do dyspozycji Wystawców oddana zostanie nowoczesna powierzchnia wystawiennicza, o powierzchni blisko 4 000 m2.
Gośćmi targów będzie publiczność profesjonalna: architekci, projektanci wnętrz, adepci tych zawodów oraz przedstawiciele branżowych środowisk opiniotwórczych. A także indywidualni inwestorzy poszukujących ciekawych rozwiązań funkcjonalnych i estetycznych.
Targom towarzyszy bogaty program edukacyjny.
Dla publiczności profesjonalnej – architektów wnętrz, stylistów i projektantów planowane są seminaria i wykłady, odbędą się także warsztaty i szkolenia dla małych i średnich firm wykonawczych, oraz cykl prelekcji dedykowanych osobom odpowiedzialnym za budowę i modernizację obiektów sportowych. Przy tworzeniu programu merytorycznego targów współpracują m. in.: biura doradztwa technicznego, konsultanci stowarzyszeń branżowych i niezależni eksperci. Z myślą o potrzebach indywidualnych inwestorów uruchomione zostanie Targowe Centrum Bezpłatnych Porad, w którym bezpłatnych porad udzielać będą architekci wnętrz i styliści. Będzie też funkcjonował punkt konsultacyjny Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Parkieciarzy, z doradztwem w zakresie doboru materiałów na podłogi z drewna, sposobów ich konserwacji oraz metod olejowania podłóg różnymi technikami oraz zasad łączenia na jednej powierzchni podłogi drewnianej z terakotą, korkiem czy kamieniem. Zainteresowani dowiedzą się, od czego zależy ostateczny efekt ułożenia parkietu, a także, w jaki sposób różne wzory parkietu czy mozaiki podkreślają lub maskują cechy wnętrza.
Równolegle z targami odbędą się Ogólnopolskie Zawody Parkieciarzy w układaniu parkietów z drewna. Zadaniem startujących w Zawodach będzie wykonanie według zadanego projektu drewnianej podłogi z powierzonego przez komisję materiału. Ocenie komisji podlegać będą m. in.: zgodność wykonania pracy z projektem, precyzja dopasowania elementów wzoru, wykończenie przez nałożenie oleju i dokładność szlifowania.

Więcej: na www.muratorexpo.pl


Szczegółowych informacji udzielają:
Małgorzata Sendela, tel.: 0 22 829 66 74, msendela@muratorexpo.pl
lub Grzegorz Sosnowski, tel.: 0 22 829 66 65, gsosnowski@muratorexpo.pl


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz