DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Łuki z fińskiego drewna

Słowo Polskie Gazeta Wrocławska / PAP

Autor:
Źródło: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska / PAP
Data: 2006-05-08


Niezwykle wytrzymałe łuki zrobione z fińskiego drewna ustawiają dźwigi, które przyjechały specjalnie z Niemiec. Tak powstaje gigantyczny przeszklony dach nad jednym z basenów Wrocławskiego Parku Wodnego - informuje "Słowo Polskie Gazeta Wrocławska".

Stawianie dachu właśnie się rozpoczęło. Przeszklona konstrukcja zakryje m.in. basen rekreacyjny i imitację tak zwanej leniwej rzeki, której nurt przez kilka metrów będzie biegł na zewnątrz poza budynkiem, brodzik dla dzieci i okalające plaże do wylegiwania się.
Według zapewnień budowniczych kompleksu, woda w części znajdującej się pod gołym niebem nawet podczas największych mrozów nie będzie zamarzała. Właśnie rozpoczyna się stawianie dachu. Plany zakładają, że konstrukcja będzie gotowa już w połowie czerwca. Czasu zostało niewiele, dlatego do ułożenia gigantycznych łuków, na których spoczną tafle przezroczystego dachu sprowadzili z Niemiec dwa specjalne dźwigi samochodowe.
Musieliśmy szukać ich za granicą, bo żadna polska firma nie miała takich maszyn - tłumaczy Krzysztof Kiniorski, dyrektor Wrocławskiego Parku Wodnego. Dodaje, że nie tylko dźwigi były specjalnie sprowadzane do Wrocławia. Drewno, z którego wykonane są niemal 50-metrowej długości łuki też było importowane.
(PAP)


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz