DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Inwestycje w grupie Forte w 2006r.

Autor:
Źródło:
Data: 2006-05-04


Inwestycje planowane w grupie Forte w 2006 roku mają wynieść 24 mln zł wobec 90 mln zł nakładów inwestycyjnych w 2005 roku - podała spółka w raporcie rocznym.

(..) W 2005 roku Forte kupiło i uruchomiło fabrykę w Rosji. Produkcja została uruchomiona w grudniu 2005 roku. Do tego momentu nakłady inwestycyjne związane z tym projektem wyniosły 8,2 mln euro. Forte szacuje, że w kolejnych latach rosyjska spółka osiągnie produkcję na poziomie 20 mln euro. Ponadto firma uruchomiła nową halę produkcyjną w zakładzie w Hajnówce, który specjalizuje się w produkcji mebli z udziałem drewna litego i oklein naturalnych. Nakłady związane z wybudowaniem hali i zamontowaniem nowoczesnych linii produkcyjnych wyniosły 30 mln zł. Dzięki tej inwestycji grupa ma potroić moce produkcyjne w segmencie mebli z drewna litego.
"Strategia firmy na rok 2006 to rozwój nowo pozyskanych rynków eksportowych, osiągnięcie pełnych zdolności produkcyjnych przez spółkę rosyjską i wzrost sprzedaży w Rosji, osiągnięcie pełnych zdolności produkcyjnych przez fabrykę w Hajnówce i zwiększenie sprzedaży w segmencie mebli z drewna litego" - napisał Maciej Formanowicz, prezes Forte, w liście załączonym do raportu rocznego.
W ramach grupy Forte planuje też połączyć Fabryki Mebli Forte SA z Białostockimi Fabrykami Mebli SA oraz z Furnel SA. Ma to pozwolić na skupienie w jednym podmiocie bazy produkcyjnej grupy w Polsce (obecnie jest to pięć fabryk).

info: PAP, tm


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz