DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Transport odpadów odesłany do Finlandii

Autor:
Źródło:
Data: 2006-05-03


Główny Inspektor Ochrony Środowiska nakazał powrotny wywóz do Finlandii siedemnastu ton odpadów, zatrzymanych przed miesiącem przez podlaskich celników na przejściu granicznym z Litwą, w Budzisku - poinformowała Izba Celna w Białymstoku.

Odpady w dużych foliowych workach (rozdrobniony i wymieszany m.in. papier, ścinki drewna, plastik), jechały z Finlandii do jednej z białostockich firm.
Cel przywozu odpadów do Polski był niejasny, a kierowca nie miał stosownego zezwolenia na ich przewożenie, dlatego celnicy zatrzymali transport i dokumentację sprawy przekazali GIOŚ. Postępowanie administracyjne zostało wszczęte na podstawie ustawy o międzynarodowym obrocie odpadami. GIOŚ badał przede wszystkim, czy transport miał stosowne zezwolenia i dokumenty potwierdzające zgodę poszczególnych krajów unijnych na trasie z Finlandii do Polski, na jego przewóz. W Polsce takie dokumenty wystawia właśnie Główny Inspektor Ochrony Środowiska.
Transport odpadów z Finlandii był pierwszym tego typu, zatrzymanym przez celników na przejściach granicznych w północno- wschodniej Polsce.

onet.pl / PAP ML

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz