DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Wycinka pomników przyrody

Autor:
Źródło: Lasy Polskie
Data: 2006-04-29


W ciągu trzech tygodni wycięto dwa okazałe pomniki przyrody. Decyzję o ścięciu dębów umotywowano m.in. ich całkowitym obumarciem oraz tym, że drzewa zagrażały bezpieczeństwu przechodniów.

Nie wszyscy jednak zgadzają się z decyzją gminy. Wniosek o wycięcie dwóch dębów (nr 207 i nr 461), zaliczanych do rejestru pomników przyrody, Urząd Gminy w Sośniach złożył do Wydziału Środowiska i Rolnictwa poznańskiego Urzędu Wojewódzkiego już 13 lutego. Decyzja ze strony Poznania była pozytywna i poprzedzona wcześniejszymi oględzinami dębów.

3 tygodnie temu w Sośniach wycięto dąb, znajdujący się na placu przy szkole, a w minionym tygodniu - rosnący przy ulicy Dębowej. Jako powody podano - całkowite obumarcie drzew, rozległe ubytki, utratę stabilności drzew. - W przypadku dębu przy ul. Dębowej jeden z konarów się złamał i upadając, połamał ogrodzenie. Natomiast dąb znajdujący się przy szkole, był spinany obręczami - mówi Bolesław Matysek, instruktor do spraw ochrony środowiska w UG Sośnie. - Drewno pochodzące ze ściętych drzew przekazano do szkół - dodaje..." 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz