DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Terminy zapisów na akcje Swarzędza z prawem poboru

PAP

Autor: pr
Źródło: PAP
Data: 2004-12-06


Zapisy na 3.804.646 akcji V emisji Swarzędz Meble SA oferowane dotychczasowym akcjonariuszom przyjmowane będą od 20 do 22 grudnia. Dniem ustalenia prawa poboru jest 13 grudnia - podała spółka w prospekcie emisyjnym.

Za jedną akcję posiadaną w dniu ustalenia prawa poboru akcjonariuszowi przypadać będzie jedno prawo poboru. Pięć posiadanych praw poboru uprawnia do objęcia dwóch akcji V emisji.

Akcje, które nie zostaną objęte przez dotychczasowych akcjonariuszy zostaną zaoferowane inwestorom w otwartej subskrypcji. Zapisy na akcje nie objęte w ramach prawa poboru przyjmowane będą od 10 do 11 stycznia 2005 roku.

Podmiotem oferującym akcje jest DM Banku Ochrony Środowiska.

Obecnie w obrocie giełdowym na rynku podstawowym GPW znajduje się 9.511.617 akcji emisji I-IV.

Środki z emisji, planowane na 9-10,5 mln zł, Swarzędz chce przeznaczyć na zasilenie kapitału obrotowego w sferze produkcji spółek zależnych oraz na spłatę zobowiązań wobec wierzycieli spółek z grupy kapitałowej Swarzędza.

Wcześniej zarząd Swarzędza przewidywał, że z emisji akcji pozyska 16,5 mln zł. Na tej podstawie spółka prognozowała w czerwcu, że jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży w 2005 roku wyniosą 90,4 mln zł.

Z powodu weryfikacji planowanych wpływów z emisji, Swarzędz obniżył w piątek przyszłoroczną prognozę przychodów grupy do 56,3 mln zł.

Swarzędz prognozuje również, że w 2005 roku udział eksportu w przychodach wyniesie 50,1 proc., marża brutto ze sprzedaży 36 proc., marża netto na sprzedaży 10 proc., a rentowność netto 4 proc.

W 2003 roku zysk netto grupy Swarzędz wyniósł 6,5 mln zł, zysk operacyjny 7,7 mln zł, a przychody 51,8 mln zł.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz