DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Spotkanie władz LP z przedsiębiorcami leśnymi

Lasy Państwowe

Autor:
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2006-04-29


W Gołuchowie odbyło się spotkanie dyrektora generalnego LP Andrzeja Matysiaka przedstawicielami przedsiębiorców leśnych. W spotkaniu uczestniczył również naczelnik wydziału organizacji i strategii rozwoju DGLP Jerzy Kapral.

Przedsiębiorcy leśni przedstawili najistotniejsze problemy nurtujące to środowisko. Zwracali szczególna uwagę na niedociągnięcia związane z realizacją ustawy prawo zamówień publicznych przez zamawiających. Sprawa dotyczy nieścisłości związanych z tworzeniem przez nadleśnictwa specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Zwracali również uwagę na czas trwania podpisywanych umów (obecnie jest to 1 rok). Zdaniem przedsiębiorców, ze względu na proces inwestycyjny, optymalnym byłoby podpisywanie umów na kilka lat, jednak obecnie jest to niezgodne z prawem. Wyrażali nadzieje, że nowelizacja ustawy prawo zamówień publicznych umożliwi planowanie i rozwój firm usługowych poprzez zawieranie umów ramowych na okres do czterech lat. Uczestnicy spotkania zwracali również uwagę na zbyt niskie stawki (szczególnie w hodowli lasu) za wykonywane usługi. Sygnalizowali, że w niektórych rejonach kraju występują odczuwalne braki siły roboczej. Szczególnie jest to odczuwalne na terenie RDLP Białystok, RDLP Szczecin i RDLP Zielona Góra.

Dyrektor generalny LP Andrzej Matysiak zapewnił, że szereg zgłoszonych problemów może być rozwiązanych w najbliższym czasie przy zaangażowaniu obu stron. Jednocześnie zapewnił, że będzie kontynuowana ścisła współpraca pomiędzy przedstawicielami przedsiębiorczości leśnej a DGLP i jednostkami LP.

Kolejne spotkanie przedsiębiorców leśnych z dyrektorem generalnym LP odbędzie się jesienią.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz